Лисичанськ відзначає п'яту річницю звільнення міста від незаконних збройних формувань (фото)

Сьогодні, 24 липня, в Лисичанську відбулася низка траурно-урочистих заходів, присвячених 5-й річниці звільнення Лисичанська від незаконних збройних формувань (НЗФ).

Зранку, біля меморіальної дошки, що встановлена на будівлі міської ради по вул. ім. М. Грушевського, 10, зібралися керівництво міста, представники органів місцевого самоврядування та державної влади, військовослужбовці, мешканці і гості міста, громадськість та ЗМІ щоб вшанувати героїзм відданих патріотів України.

З привітальним словом до присутніх звернувся керуючий справами виконавчого комітету Олександр Савченко, який зазначив, що сьогодні ми шануємо загиблих воїнів Національної гвардії України, Збройних сил України, прикордонників та представників добровольчих батальйонів, які не повернулися додому до своїх сімей, які поклали життя за незалежність нашої землі. «Ми повинні пам’ятати цих героїчних людей та зробити все, щоб наші діти посміхалися та більше ніколи не чули розриви снарядів», — підкреслив Олександр Олександрович та запропонував вшанувати загиблих хвилиною мовчання.

Заходи продовжилися урочистим покладанням вінка у води річки Сіверський Донець та урочисто-траурним мітингом біля пам’ятного знаку загиблим військовослужбовцям Національної Гвардії України генерал-майору Олександру Радієвському, полковнику Павлу Сницару і солдату Ігорю Коцяру.

Заупокійне богослужіння за загиблими військовослужбовцями та мирними жителями провів отець Сергій Паламарчук — настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви міста Лисичанськ.

Хвилиною мовчання та трикратним салютом біля пам’ятного знаку вшанували загиблих військовослужбовців.

Розпочався мітинг з привітання голови Луганської обласної державної адміністрації — керівника військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького, який зазначив, що 2014 рік показав, що наші люди прагнуть свободи, що українці можуть об’єднуватись у біді, а Україна має світле європейське майбутнє.

Керуючий справами міської ради Олександр Савченко зауважив, що висока ціна — ціна людського життя була заплачена за звільнення нашого міста від незаконних збройних формувань. І ми не маємо права забувати про тих, хто пожертвував своїм життям в боротьбі за мир і єдність України, за повернення Лисичанська до мирного, спокійного життя, як не можна забути й про загиблих мирних жителів — наших земляків, чиї життя обірвала війна.

Також керуючий Олександр Олександрович подякувати всім, хто повернув до нашого міста мирне життя, не шкодуючи себе в боротьбі за єдність нашої країни.

До привітань приєднався командир угрупування Національної гвардії України ВОТУ «Схід», полковник Вадим Макаренков.

Як знак пошани та вічної пам’яті за загиблими присутні поклали квіти до підніжжя меморіалу.