У Лисичанську відбулася серпнева конференція педагогічних працівників

 Сьогодні, 31 серпня, у Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації відбулася серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта можливостей: тенденції та виклики».

У заході взяли участь керівник Лисичанської міської ВЦА Олександр Заїка, його заступник Євген Наюк, начальник управління освіти Тетяна Худоба та керівники закладів освіти Лисичанської територіальної громади.

Вітаючи освітян, керівник Лисичанської міської ВЦА Олександр Заїка зазначив, що початок нового навчального року – це завжди свято та зауважив, що був приємно вражений, коли під час обласної освітньої конференції лисичан відзначили як висококваліфікованих професіоналів, які знаходяться на першому місті у рейтингу області. «Я пишаюся вами. Маю надію, що в цьому навчальному році учбові заклади не будуть закриватися на карантин. Рік пройде з найкращими показниками. Діти в нас розумні, постійно розвиваються. Я пишаюся тим, що я керівник саме Лисичанської міської ВЦА і все у нас вийде як найкраще», – підкреслив очільник громади.

Із підсумками роботи закладів освіти міста у 2020-2021 навчальному році та завданнями на 2021-2022 навчальний рік ознайомила присутніх начальник управління освіти Тетяна Худоба, яка зауважила, що минулорічні результати, дають право пишатися нашою громадою.

«Триває процес реформування освітньої галузі нашої держави. Саме освіта формує якість людського капіталу, який є основою економічного розвитку країни. Наразі йде процес трансформації дошкільної освіти, продовжує реформу Нова українська школа, суттєвих змін зазнала система підвищення кваліфікації. Впроваджено принцип – гроші ходять за вчителем, що створює додаткову концепцію на ринку освітніх послуг, сприяє підвищенню якості їх надання. Одним з пріоритетних завдань є якісна освіта дітей з особливими освітніми потребами. Начасі і реформа системи шкільного харчування, направлена за забезпечення здорового харчування», – зауважила Тетяна Валеріївна.

Зазначено, що за результатами зовнішнього незалежного оцінювання кращі результати показали багатопрофільна гімназія, багатопрофільний ліцей та спеціалізована школа № 8.

 Про перехід до базової освіти Нової української школи розповіла директор Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Олена Дуфнік. Вона звернула увагу на те, що Нова українська школа – це нове середовище та новий зміст освіти.

Окрім того, директор НВК «Гарант» Світлана Боровкова ознайомила присутніх з особливостями реалізації реформи системи шкільного харчування у територіальній громаді та здорового харчування дітей.

Про роботу закладів освіти міста в умовах пандемії розповіла директор Лисичанського багатопрофільного ліцею Наталія Бутенко.

По завершенню виступів відбулося нагородження за підсумками ХІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2021».

Золоту медаль отримав ДНЗ «Усмішка», срібну – ДНЗ «Іскорка». Дипломами за участь у виставці нагороджені дошкільні навчальні заклади: «Шпачок», «Дюймовочка», «Чайка», «Іскорка» та «Ромашка». Серед закладів загальної середньої освіти нагороди отримали: Лисичанська багатопрофільна гімназія, школи № 7, 8, 29 та Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Зазначимо, що директора Лисичанської багатопрофільної гімназії Світлану Білуху відзначено на виставці сертифікатом доповідача.

Також Подякою Міністерства освіти і науки України за підготовку переможців ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, нагороджено Олену Пустоварову, вчителя Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4.

За багаторічну сумлінну працю, високий рівень методичного супроводу освітнього процесу закладів освіти та вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління грамотами управління освіти нагороджено методиста та в.о завідувача Ірину Грушевську, а також методистів: Людмилу Савенко, Галину Мороз та Наталію Петрову; секретаря-друкарку Любов Овчарову та бібліотекаря Тетяну Лисицьку.

Завершився захід вітальним словом майбутніх першокласників, яким керівник Лисичанської міської ВЦА Олександр Заїка та його заступник Євген Наюк вручили подарунки.