Медіаграмотність - GPS у світі інформації

Критичне мислення — новий освітній тренд, адже сучасне життя підкидає нам чимало питань й проблем, які вимагають оперативних відповідей та ефективних рішень. Критичне мислення піднялося в рейтингу актуальних навичок до 2020 року, необхідних для успішної кар’єри, з четвертого місця (у 2015 році) до ІІ місця . Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес, а освіта та самоосвіта відіграє в його розвитку першорядну роль.

З таким лейтмотивом, 29 жовтня, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори ЗЗСО та методисти ЗПШО стали учасниками семінару-тренінгу на тему «Медіаграмотність — GPS у світі інформації». Ініціаторами і організаторами заходу виступили заступники директора НВК «Гарант» з навчально-виховної роботи Олена Колб і Катерина Ченцова. Активну участь у роботі семінару взяли представники Лисичанського відділу освіти і методичного центру Людмила Бондаренко, Наталія Петрова та Олена Довгопола.

Програма заходу була насиченою. Що таке «медіа грамотність», як навчити дітей відрізняти факти від суджень та відокремлювати з потоку інформації фейки, як працюють алгоритми соціальних мереж, чому ми схильні вірити фейкам та як захистити себе від брехні й маніпуляцій, — відповідь на ці питання шукали учасники тренінгу за допомогою обізнаних тренерів Олени Колб та Катерини Ченцової. Динамічний майстер-клас про інтерактивні методи під час викладання медіаосвіти допоміг сформувати висновок про необхідність розвитку в наших дітей критичного мислення як інструмента медіаграмотності.

Як результат освітяни міста здобули необхідні їм знання та навички, реальні практичні засоби з впровадження основ медіаграмотності в освітній процес закладів загальної середньої освіти, отримали пакет методичних матеріалів, за якими упродовж наступних місяців мають провести відповідні навчальні семінари для учителів своїх закладів освіти.

Лисичанський методичний центр