Попередження виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру у Лисичанську

Сьогодні, 9 липня, відбулось позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням першого заступника голови комісії — начальника відділу мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Володимира Агафонова.

Під час засідання члени комісії розглянули питання про недопущення виникнення надзвичайної ситуації внаслідок руйнування будівлі житлової призначеності.

Зазначимо, що сьогодні, 9 липня о 04.05 до чергового диспетчера ДПРЧ — 9 (м. Лисичанськ) ГУ ДСНС України у Луганській області надійшло повідомлення про тріск та руйнування за адресою: Луганська область, місто Лисичанськ, вул. Гора Попова, буд. 15. За вказаною адресою було встановлено, що обрушення відбувається у 3-х поверховому однопід’їзному будинку 1944 року будівництва загальним розміром 15×30×12. Покриття та перекриття у будинку дерев’яні, стіни цегляні, покриття шиферне.

На першому поверсі будинку знаходиться 2 житлових квартири та приміщення дільниці тепломережі, всього у будинку 39 квартир в яких прописано 94 особи. Рішенням Лисичанської міської ради № 479 від 21.08.2012 дана будівля була визнана ветхою.

Під час огляду встановлено, що по лівій частині будівлі пішли великі тріщини стін, опор, обсипання штукатурки. Значне ушкодження виявлене між 1 та 2 поверхом.

На місці події заступником міського голови Андрієм Якимчуком разом з представниками житлово-комунального господарства було складено акт про вірогідну причину руйнування. В квартирі № 32 на 3 поверсі було виявлено застарілий порив трубопроводу води.

Зауважимо, що подія, яка сталася за адресою м. Лисичанськ, вул. Гора Попова, буд. 15 за класифікаційними ознаками не являється надзвичайною ситуацією.

За результатами доповідей учасників заходу та з урахуванням обговорення, місцева комісія вирішила призначити керівником робіт по недопущенню виникнення надзвичайної ситуації внаслідок руйнування будівлі житлової призначеності заступника міського голови Андрія Якімчука та доручити йому створити штаб для безпосередньої організації та координації заходів.

Також члени комісії прийняли рішення усунути аварійну ситуацію, пов’язану з просіданням перекриття житлової споруди; провести експертизу будинку; на час виконання робіт тимчасово заборонити проживання, в аварійному будинку та організувати тимчасове розміщення його мешканців.

Також будинок буде взятий під охорону Лисичанським відділом поліції, а допуск мешканців до квартир буде здійснюватися з дозволу керівника штабу.