Увага! Масові кібератаки

Служба безпеки України повідомляє, що отримана інформація, яка свідчить про проведення масової кібератаки на державні органи та установи, з метою створення перешкод та унеможливлення їх роботи, на шкоду державній безпеці України.

Так, на електронні поштові скриньки державних органів та установ почали надходити повідомлення з наступним змістом:

«Ваше поповнення вже надіслано, і ви зможете побачити його в мобільному балансі незабаром! Якщо поповнення не надходило протягом однієї години, перевірте залишок, оскільки іноді SMS-квитанція не надходить. Якщо цього ще немає, — дайте відповідь на це повідомлення, і ми проведемо розслідування.

Перевірити квитанцію.

Дякуємо за користування нашими сервісом»,

Або йому подібні, в якому «Перевірити квитанцію» — являється гіперпосиланням на завантаження з tfp-сервера з вкладенням шкідливого програмного засобу, який після запуску зашифровує всі файли в операційній системі, вимагає гроші для їх роз шифровки та може розповсюджуватись через мережу в інші операційні системи. Водночас, вимагання грошів, може бути лише прикриттям справжньої мети використання цього шкідливого програмного засобу з метою нанесення істотної шкоди державній безпеці України та може свідчити про причетність до зазначеної кібератаки спецслужб Російської Федерації.

3 метою своєчасного виявлення, попередження та недопущення ураження телекомунікаційних, інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем зазначеним шкідливим програмним засобом, просимо вжити всіх відповідних режимних та технічних заходів.

За матеріалами 3 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях