Обережно сарана!

12 липня 2019 року було отримано повідомлення про заліт зграї сарани на територію Валуйської сільської ради Станично-Луганського району. Згідно проведених ентомологічних досліджень, висновку фітосанітарної експертизи № ФЛ12/000735-В від 15.07.2019 Державної установи «Луганська обласна фіто санітарна лабораторія» Держпродспоживслужби, комах ідентифіковано як вид — сарана перелітна.

Згідно розпорядження голови Станично-Луганської райдержадміністрації від 16.07.2019 № 999 на території Валуйської сільської ради та Станично-Луганської селищної ради запроваджено особливий режим захисту рослин на загальній площі 25556, 0 га.

3 15 липня 2019 року по теперішній час виконуються заходи по знищенню небезпечного шкідника із застосуванням хімічних засобів захисту рослин дозволених для використання на території України. На даний момент, після обробок фіксується загибель до 50 % шкідника на оброблених ділянках. Чисельність шкідника до обробок перевищувала 50 екз./м2 (при ЕПШ для стадних вид сарани 2-5 екз./м2). Ситуація ускладнюється тим, що вогнище розповсюдження сарани розташоване на лінії розмежування, що унеможливлює проведення заходів ліквідації шкідника та використання сільськогосподарської авіації через велику небезпеку мінного ураження людей та можливі обстріли з боку незаконних збройних формувань.

В зв’язку з викладеним та подальшим розповсюдженням небезпечного шкідника сарани перелітної в фазі стадної форми розвитку, з метою зменшення та недопущення негативного впливу на навколишнє середовище, відповідно до Закону України «Про захист рослин» рекомендуємо за погодженням з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області здійснити закупівлю та за необхідності застосування під час здійснення заходів з ліквідації сарани препаратів згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». У разі появи сарани на присадибних ділянках місцевим мешканцям рекомендується проводити знищувальні заходи за допомогою зрошувальних оприскувачів засобами захисту рослин дозволеними для роздрібної торгівлі та використання в побутових умовах.

В.о. начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ю. КУЛЬШАЙ