Застереження щодо отруєння дикорослими грибами

Грибний сезон — гаряча пора і для грибників і для медичних працівників, оскільки в Україні реєструються десятки випадків отруєнь грибами. Найчастіше випадки отруєнь пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. Слід також взяти до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища. Також, отруєння можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки. Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами потерпілих є діти. Слід пам’ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їx не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

За поточний період 2020 року у місті Лисичанську випадки отруєння дикорослими грибами не було зареєстровано. За 2019 рік було зареєстровано 1 випадок отруєння дикорослими грибами, який закінчився летально.

Медичні працівники вкотре застерігають утримуватися від вживання дикорослих грибів, адже це може зашкодити здоров’ю та коштувати життя!

При перших ознаках отруєння грибами негайно викликайте «швидку допомогу»!

Не займайтеся самолікуванням!

Пам’ятайте, що вживання спиртних напоїв погіршує клінічний перебіг хвороби.

Найкраще взагалі відмовитись від вживання дикорослих грибів як від продукту. Споживайте штучно вирощені печериці, гливи (вешенки). Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби в магазинах, де вони проходять відповідний контроль.

Не ризикуйте своїм життям та життям близьких вам людей!

Лисичанська міськрайонна філія ДУ «Луганський ОЛЦ МОЗ України»