Кожному працюючому – легальну заробітну плату

Гідна та легальна заробітна плата у суспільстві — гарантія соціального захисту, а для держави — це повне та вчасне фінансування життєдіяльності всього народу. Переслідуючи єдину мету — отримати «бажану зарплатню», громадяни часто погоджуються на нелегальну виплату зароблених ними грошей, та не оформлюють трудові відносини офіційно.

Фахівцями сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м. Лисичанську, на постійній основі, проводиться роз’яснювальна робота щодо негативних наслідків виплати заробітної плати «в конвертах». Цьому питанню приділяється увага на семінарах, лекціях, засіданнях Громадської ради при ДПІ, інформація на цю тему висвітлюється у місцевих ЗМІ. Велика увага приділяється і роботі з молоддю, адже це покоління частіше за все стає «жертвою» недобросовісних роботодавців.

Позиція Лисичанських податківців у розгляді питання виплати заробітної плати «в конвертах» та усунення його негативних наслідків — однозначна: постійний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань оплати праці та станом погашення заборгованості заробітної плати.

Так за 7 місяців поточного року фахівцями Лисичанської ДПІ було проведено 27 перевірок суб’єктів господарювання — юридичних та фізичних осіб з дотримання ними діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати, за наслідками яких, практично в усіх випадках, зареєстровані порушення податкового законодавства, а саме: у ході проведених перевірок легалізовано 18 найманих працівників; у ході проведення співбесід із приватними підприємцями легалізовано працю 323 громадян. В результаті чого до бюджету донараховано по актах перевірок податку з доходів фізичних осіб і штрафних санкцій у сумі 671,9 тис. грн.

Хотілося б сподіватися, що громадяни, які виступають за чесні стосунки з державою, допоможуть вирішити проблеми «тіньової» заробітної плати. Достатньо зателефонувати за «телефонами довіри»: 7-02-66 та 7-10-36 до Державної податкової інспекції в м. Лисичанську або звернутися за адресою: м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347, з 9:00 до 18:00 щоденно, крім вихідних (субота, неділя) і Вас обов’язково почують та допоможуть.

Р. М. Жадан, начальник управління ДПІ в м. Лисичанську