У Луганській області тривають заходи з реабілітації та соціальній адаптації учасників антитерористичної операції

У Луганській області Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації проводяться заходи щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Відповідно до Регіональної програми на стаціонарне обстеження у заклади охорони здоров’я було направлено 14 демобілізованих.

Також проводиться медичне супроводження демобілізованих військовослужбовців шляхом проведення періодичних медичних оглядів, надання всебічної допомоги даній категорії осіб у проходженні медико-соціальних експертних комісій. Кількість проведених періодичних медичних оглядів демобілізованих військових — 27. Направлено на медико-соціальну експертну комісію — 2. Робота в даному напрямку триває та знаходиться на постійному контролі.

Організовано перевезення учасників антитерористичної операції, які мають поранення, до закладів охорони здоров’я, протезно-ортопедичних підприємств та установ області, що надають послуги з реабілітації, лікування та адаптації, шляхом залучення до цього спеціалізованих транспортних служб для безкоштовного та пільгового перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та ліжко хворих громадян похилого віку, зокрема, «Соціального таксі».

З метою надання психологічною допомоги та реабілітації учасників АТО та членів їх сімей, у містах та районах області створено 7 Центрів психічного здоров’я які укомплектовані посадами медичних психологів.

Станом на 01.12.2015 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей надано матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету 30 особам на загальну суму 148 тис грн.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області постійно здійснюється соціальне інспектування щодо виявлення військовослужбовців та членів їх сімей та надання їм соціального супроводу.

Станом на 01.12.2015 на квартирному обліку в області для поліпшення житлових умов відповідно до законодавства перебуває 1 інвалід війни II групи, який безпосередньо приймав участь в АТО, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку міст і районів, а також дитячих закладах оздоровлення та відпочинку інших регіонів України оздоровлено 35 дітей даної категорії громадян.

Організовано співпрацю військових частин та військкоматів і обласного Центру зайнятості щодо проведення подальшої роботи з демобілізованими військовослужбовцями, які потребують сприяння у працевлаштуванні.

За січень-листопад поточного року до центрів зайнятості області звернулося 15 учасників АТО, 2 учасника АТО працевлаштовано.

Станом на 01.12.2015 у області один демобілізований військовослужбовець отримав одноразову допомогу по безробіттю для організації власної підприємницької справи.

Розроблено Регіональну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки, яку затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації Георгієм Тукою.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація