До уваги осіб з інвалідністю, а також батьків, піклувальників, законних представників дітей з інвалідністю та дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності

Згідно з Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та Порядком надання інвалідам, дітям-інвалідам і дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг, затвердженим ПКМУ від 31.01.2007 № 80, зазначені категорії громадян відповідно до рекомендацій, зазначених в індивідуальній програмі реабілітації, мають право на отримання відповідних реабілітаційних послуг в реабілітаційних установах за направленням управління праці та соціального захисту населення.

З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації (адаптації) Мінсоцполітики наказом від 09.08.2016 № 855 затверджено Типове положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Зазначений нормативно-правовий акт є підставою для практичного запровадження моделі комплексної реабілітації (абілітації) осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю або дітей віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності на базі державних установ, підпорядкованих Мінсоцполітики.

В Україні діє мережа державних реабілітаційних установ, а саме:

  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» (м. Миколаїв);
  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»;
  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь»;
  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»;
  • — Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (с. Лютіж);
  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»;
  • — Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» (м. Вінниця).

Зазначені реабілітаційні установи забезпечують тимчасове перебування в них осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, які мають відповідні медичні показання та потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів, а також проведення відповідно до потреб зазначених категорій громадян комплексу заходів з ранньої, соціальної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної реабілітації (абілітації) та професійної орієнтації.

Відповідно до чинного законодавства послуги з реабілітації (абілітації) надаються на безоплатній основі вищезазначеним категоріям громадян з усіх регіонів України.

Для вирішення організаційних питань щодо направлення зазначених категорій громадян до державних центрів реабілітації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Лисичанської міської ради за адресою:

м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22а, каб. 4, пн. — чт. 8.00-17.00; пт-8.00-16.00, перерва 12.00-12.48.

Телефон для довідок: 7-30-27.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради