Стихійній торгівлі - СТОП!

 Шановні споживачі! Купівля товарів у місцях стихійної торгівлі, в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для Вас, ваших рідних і друзів. Торгівля з рук у невстановлених місцях - це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ.

Крім того, самовільне встановлення місць торгівлі на пішохідних доріжках, зелених зонах та інших місцях є порушенням Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807 – IV, за яке передбачена відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу.

 

Єдиний правильний спосіб боротьби - це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі. Необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів на здійснення торговельної діяльності.

Зверніть увагу, що придбаваєте Ви продукти у невідомих осіб (можливо хворих), які не мають документів, що підтверджують якість і безпеку продукції. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Така продукція, особливо в умовах пандемії коронавірусної хвороби, представляє високий ризик для здоров`я і життя людей!

Довести факт отруєння буде неможливо, бо складно визначити особу (продавця), якій можна пред’явити звинувачення (відсутні докази у формі розрахункового документу щодо купівлі-продажу продукції).

З метою контролю за дотриманням санітарного законодавства та організації протиепідемічних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID - 19) мобільною групою у складі співробітників поліції та спеціалістів відділу споживчого ринку 19.06.2020 було проведено рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі в південній частині міста та районі, прилеглому до ринку ДП «Лисичанський ринок». На 4 осіб, які самовільно встановили місця торгівлі та здійснювали торгівлю продовольчими товарами, у тому числі товарами, які швидко псуються, складено протоколи за ст. 152 КУпАП.

Шановні мешканці міста, будьте обережні! Користуйтеся лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або продавців на узаконених ринках. Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Закон вимагає: сировина та харчові продукти тваринного походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача.

Закликаємо, особливо в умовах карантину, не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

Бережіть своє здоров'я та життя рідних і близьких Вам людей!

Відділ споживчого ринку Лисичанської міської ради