В Лисичанську ліквідовано ситуацію, пов'язану із захворюваністю на кір

Сьогодні, 1 березня, у Лисичанській міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке очолив міський голова Сергій Шилін.

На порядку денному засідання стояли питання про ліквідацію надзвичайної ситуації об’єктового рівня, пов’язаної із захворюваністю на кір в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля та про складну ситуацію, яка склалася в Територіальному медичному об’єднанні (ТМО) м. Лисичанська.

Завідувач відділення епідемдосліджень Лисичанської міської філії державної установи «Луганський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Соловйов доповів про ситуацію, пов’язану із захворюваністю на кір. Зокрема він зазначив, що завдяки своєчасно організованим та проведеним протиепідемічним заходам на 1 березня 2019 року спалах кору локалізовано та ліквідовано. Всього зареєстровано 16 випадків захворювання, серед яких 10 — у дітей, 7 з яких відвідують загальноосвітні навчальні заклади міста. У всіх випадках захворювань було проведено епідеміологічне розслідування та призначені необхідні протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації спалаху. Контактних осіб було відсторонено від навчального процесу та призначено медичне спостереження за ними. За епідемічними показами проведена вакцинація 31 контактній особі, а також з профілактичною метою щеплено 142 особи. Проведена санітарно-освітня робота серед населення.

Заслухавши інформацію, члени комісії вирішили надзвичайну ситуацію пов’язану із захворюваністю на кір в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля вважати ліквідованою.

Про ситуацію, що склалася в закладах охорони здоров’я міста із наданням медичної допомоги населенню, доповів директор Територіального медичного об’єднання м. Лисичанськ Григорій Старченко. Він зазначив, що на сьогоднішній день в ЦМЛ ім. Титова повністю відсутні продукти харчування та бюджетні призначення для їх придбання. Окрім того, в ЦМЛ ім. Титова, КНП «ЦПМСД № 1» та КНП «ЦПМСД № 2» відсутні кошти для пільгового забезпечення амбулаторного лікування, вкрай незадовільна ситуація із забезпечення хворих знеболювальними наркотичними засобами. Основна категорія населення, що потребує своєчасної допомоги це онкологічні хворі, інваліди, учасники АТО, ЧАЄС.

Григорій Михайлович наголосив, що питання з виділення коштів повинні були розглядатись на сесії міської ради вчора, 28 лютого, проте не були вирішені. Немає гарантії, що ці питання будуть розглянуті найближчим часом, а попри все, медичні заклади зобов’язані працювати та надавати медичну допомогу.

Члени комісії розглянули можливі варіанти виходу з цієї ситуації та вирішили рекомендувати ТМО м. Лисичанськ тимчасово перерозподілити бюджетні призначення, що були виділені з міського бюджету на оплату праці та комунальні послуги, на забезпечення видатків для оплати харчування хворих в стаціонарі і оплати пільгових рецептів з подальшим відновленням бюджетних призначень.