У Лисичанську пройшла зустріч представників NRC зі спільнотою ВПО, які наразі мешкають на території міста

Сьогодні, 7 жовтня, у військово-цивільній адміністрації (ВЦА) міста Лисичанськ пройшла зустріч представників Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні зі спільнотою внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які наразі мешкають на території міста.

У заході взяли участь заступник керівника ВЦА Максим Головньов, начальник управляння праці та соціального захисту населення Олена Єздакова, консультант NRC профайлінгу (профілювання ВПО) Петр Костогриз, фахівчиня відділу зі зв’язків з громадськістю NRC Віолетта Шемет та внутрішньо переміщені особи.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи в повсякденному житті та потреба у допомозі від неурядових організацій у майбутньому.

Серед основних проблем присутні назвали відсутність власного житла, складність отримання соціальної допомоги через Ощадбанк, відсутність перспективної роботи у регіоні та низький рівень правої допомоги, яка надається неурядовими організаціями.

Поступово обговорення проблем ВПО перейшло у нагальні проблеми міста. Учасники заходу звернули увагу представників NRC на проблему браку у Лисичанську місця для молодіжного дозвілля та відсутності притулку для постраждалих від домашнього насильства.

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Інна Шпаковська наголосила, що проблема домашнього насильства у Лисичанську безпосередньо пов’язана з низьким економічним становищем городян. У місті багато випадків домашнього насильства, тому дуже важливо надавати постраждалим своєчасну психологічну допомогу, адже інколи людям нема з ким поділитися своїми хвилюваннями та проблемами.

Консультант NRC профайлінгу (профілювання ВПО) Петр Костогриз подякував за тривалу та змістовну бесіду всім присутнім, пообіцяв узагальнити та передати керівництву всю почуту інформацію, аби зрозуміти у якому напрямку працювати NRC з надання допомоги спільноті внутрішньо переміщених осіб.