Щодо підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Для організації належної та своєчасної підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. інспекція Держенергонагляду вважає за необхідне звернути Вашу увагу, що тільки своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота може гарантувати його стале функціонування в зимовий період.

Експлуатація енергетичних установок споживачів електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарства до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість. Тому інспекція Держенергонагляду рекомендує при підготовці відповідних заходів врахувати та забезпечити до початку осінньо-зимового періоду виконання таких основних робіт:

— постачання палива у відповідності до технологічних потреб, створення його нормативних запасів;

— приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;

— укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментом, знаряддям, засобами захисту, теплим спецодягом;

— підготовку машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур;

— ремонтів обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж у необхідних обсягах;

— випробування та налагодження обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж в необхідних обсягах;

— промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, центральних теплових пунктів систем теплопостачання;

— розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання, а також заходів з їх забезпечення;

— перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;

— перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;

— гідропневматичну, а у разі необхідності — хімічну промивку внутрішньобудинкових мереж;

— теплоізоляції споруд, інженерних об’єктів та під’їздів житлових будинків до вимог нормативної та проектної документації, що повинно забезпечити належний тепловий опір огороджувальних конструкцій, вікон, дверей в опалювальний сезон;

— перевірку захисту засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур;

— протиаварійних тренувань з відповідним персоналом;

— комплектації робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією;

— організацію введення в дію протиаварійних заходів у разі введення в дію графіків аварійних відключень та (або) обмежень споживання електричної енергії та потужності;

— складання або перегляд, у разі необхідності, Актів аварійної, екологічної та технологічної броні електропостачання;

— перегляд та внесення, за необхідності, змін до договорів на енергопостачання, а також перевірку відповідності вимог Положення про оперативну взаємодію з місцевою енергопостачаль-ною організацією.

Впровадити наказом по підприємству «Інструкцію про розслідування і облік технологічних порушень на об’єктах електроенергетики і в об’єднаній енергетичній системі України», затверджену наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.06.2005 р. № 255 (у редакції наказу Міністерства палива та енергетики України від 29.12.2008 р. № 668) та зареєстровану у Міністерстві юстиції України 10.03.2009 р. за № 208/16224 (для теплопостачальних організацій), «Інструкцію з обліку та розслідування технологічних порушень в роботі енергетичного господарства споживачів», затверджену наказом Мінпаливенерго України від 04.08.2006 р. № 270, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 22.08.2006 р. за № 993/12867 (для споживачів), в залежності від енергетичного устаткування.

На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи (далі — Заходи), які в обов’язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів виконання та осіб, відповідальних за їх виконання.

Нагадування:

Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі — ППТГ до ОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.12.2008 р. за № 1310/16001,підприємства, установи та організації зобов’язані надати Заходи та копії розпорядчих документів, якими ці заходи вводяться в дію, на адресу Сєверодонецького відділення інспекції Держенергонагляду в Луганській області до 15 червня 2017 року.

За підсумками проведеної роботи з підготовки теплового господарства до опалю-вального періоду на підприємстві, установі та організації створюється комісія за участю представника Сєверодонецького відділення інспекції Держенергонагляду в Луганській області, яка здійснює перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період у термін не пізніше 25 вересня 2017 року, та за результатами якої складає акти готовності енергетичного господарства до опалювального сезону за формами, наведеними в додатках №№ 1, 3 та 4 до ППТГ до ОП.

Окремо надаємо Вам основні умови, щодо підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період (додаток № 1).

З приводу питань, які виникають в процесі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, Ви можете звертатись до Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області.

Вложения:
Скачать этот файл (Dodatok_1.docx)Dodatok_1.docx[Основні умови щодо підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період]