Веб-портал «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ»

До відома керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємців та мешканців міста Лисичанськ!

В 2016 році Кабінет Міністрів України запустив сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» на якому Мінприроди збирає реальну інформацію з усієї країни. Метою створення електронного сервісу є проведення оперативного реагування на всі наявні несанкціоновані сміттєзвалища та стихійні засмічення та нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою.

Даний сервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація обробляється та надсилається у вигляді звернень громадян до відповідних органів для вжиття заходів щодо ліквідації виявлених засмічень.

Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал https://ecomapa.gov.ua.

Кожен може побачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками, хоча насправді, в першу чергу проблема сміттєзвалищ — це проблема свідомості громадян, котрі дозволяють собі їх створювати.

На виконання вимог статті 35-1 Закону України «Про відходи» нагадуємо про обов’язок власників, наймачів, користувачів, у тому числі орендарів, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладати договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, а також здійснювати оплату таких послуг та забезпечувати роздільне збирання твердих побутових відходів.

Виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території міста Лисичанська визначено Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806.

За недотримання норм чинного законодавства в сфері благоустрою та поводження з відходами передбачається відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 — 1360 грн.), на посадових осіб, громадян суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 — 1700 грн.).

Управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі житлово-комунального господарства