Співвласникам будинку № 28 по вул. Штейгерській в місті Лисичанську

Адміністрація комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 1», доводить до Вашого відома наступне.

З метою створення конкурентного середовища в наданні житлово-комунальних послуг та забезпеченості контролю у сфері діяльності монополій наша держава ставить конкретне питання про необхідність визначеності співвласників багатоквартирних будинків щодо вибору форми правління власним будинком. Ця можливість надана співвласникам Законом України № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який набрав чинності з 01.07.2015 (далі — Закон). Положеннями ч. 1 ст. 9 Закону передбачено три форми управління багатоквартирним будинком, а саме управління:

1) співвласниками, якими вважаються власники квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 417);

2) управителем, зокрема, фізичною особою — підприємцем або юридичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримування та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб (п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону № 417);

3) об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирних будинків).

У разі, коли співвласники багатоквартирного будинку не змогли визначитися з формою правління своїм будинком орган місцевого самоврядування своїм рішенням призначає уповноважену особу, яка від імені Співвласників укладає договір на управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до вимог вищезазначеного Закону та Закону України «Про комунальні послуги» управитель надає послуги з управління багатоквартирним будинком, які полягають в забезпеченні належного утримання та ремонту спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території. До цих послуг належить прибирання внутришньобудинкових приміщень і прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт багатоквартирного будинку.

Але, у зв’язку з тим, що у відношенні вашого будинку не була завершена процедура передачі його в комунальну власність територіальної громади міста Лисичанська, договір на надання послуг з управління вашим будинком не був укладений.

Відповідно до вимог діючого законодавства, Ви, як співвласники багатоквартирного будинку, повинні (вимагає Закон) вирішити питання щодо форми управління своїм будинком та укласти договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

В протилежному випадку, в майбутньому, мешканці вашого будинку не зможуть отримувати житлову послугу, а також різноманітні довідки та інформацію щодо своєї власності, у т.ч. для оформлення субсидії.

Адміністрація комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 1»