Вниманию производителей химической продукции

Інформація щодо запровадження Європейським Союзом законодавства з реєстрації, оцінки та авторизації хімічних речовин
(Regulation
on Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH)


Головне завдання REACH – забезпечити високий рівень захисту здоров’я людини і навколишнього середовища, включаючи сприяння альтернативним методам оцінки небезпечності речовин, а також вільний обіг речовин на внутрішньому ринку ЄС.
У рамках REACH створюється єдина система для вже існуючих і нових хімічних речовин.
Згідно з новими правилами здійснюватиметься контроль за виробництвом і використанням хімічних речовин усередині ЄС, що безпосередньо впливатиме на виробників, імпортерів, дистриб’юторів і споживачів хімічної продукції в країнах Євросоюзу.
Єдиною офіційною установою в ЄС, яка уповноважена координувати процес реєстрації хімічних субстанцій відповідно до законодавства є Європейське агентство хімічних речовин (ЄАХР) (European Chemicals Agency – ECHA) (Гельсінкі, Фінляндія), (адреса веб – сайту http://echa.europa.eu/) .

Відповідно до положень REACH щодо регулювання виробництва та використання хімічної продукції, кожне окреме підприємство безпосередньо несе відповідальність та витрати за сертифікацію своєї власної продукції.
Без реєстрації хімічні речовини будуть розглядатися як недозволені для виробництва, імпорту, продажу і використання на території країн Європейського Союзу.
Після завершення підготовчого періоду з 01.01.2009 Європейський Союз буде імпортувати хімічні субстанції та здійснювати їх реалізацію на ринку ЄС виключно після проведення відповідних процедур реєстрації та авторизації (надання дозволів). Відмова від здійснення реєстрації призведе до закриття доступу для продукції конкретної компанії на ринок Євросоюзу.
Несвоєчасне подання заявки на попередню реєстрацію (до 01.12.2008) може призвести до унеможливлення здійснення поточних поставок. Водночас попередня реєстрація дає можливість виробникам, зокрема українським, здійснювати експорт відповідної продукції до 2010 року.
Таким чином, у разі недотримання вимог законодавства REACH національні виробники України, зокрема хімічної та металургійної промисловості, можуть зазнати суттєвої шкоди.
Основні етапи запровадження положень   REACH:
1 червня 2007 р. – 1 грудня 2008 р.: період попередньої реєстрації відповідних хімічних речовин та введення відповідних обмежень на імпорт незареєстрованих товарів до ЄС;
До 1 грудня 2010 р.: підготовка та подання відповідного технічного досьє до Європейського хімічного агентства (ECHA);
2010 – 2018 рр.: здійснення сертифікації відповідної продукції.
Крім того, 17 квітня 2008 року в Офіційному журналі ЄС № L107 опублікований Регламент Європейської Комісії № 340/2008 від 16.04.2008 р. щодо оплати та зборів, що мають сплачуватись Європейському агентству хімічних речовин (ЄАХР) відповідно до Регламенту REACH.
На сьогодні Міністерством юстиції України здійснено повний переклад Регламенту REACH українською мовою, який розміщено на веб-сайті Державного департаменту з питань адаптації законодавства за адресою:
http://www.sdla.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=48202&cat_id=48201&search_param=REACH&searchForum=1&searchDocarch=1&searchPublishing=1
Додаткову інформацію можна отримати у Центрі координації і консультацій REACH, що створено при Раді національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України.
Поштова адреса Центру:
м. Київ, 03680, вул. П. Любченка, 15.
тел./факс (8 056) 373-99-13
тел. (8 044) 209-28-61
Адреса Веб-сайту: http://www.rnat.org.ua/reach;
електронна пошта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Крім того, державне підприємство "Черкаський НДІТЕХІМ" також надає інформаційно – консультативні послуги з питань законодавства "REACH".
Поштова адреса: Україна, 18000, м. Черкаси, бульвар  Шевченка, 205, НДІТЕХІМ;
тел.(0472) 37-64-89;
тел./факс (0472) 37-41-65, (0472) 37-94-43;
Адреса Веб – сайту інституту: http://niitekhim.2mcl.com
Адреса електронної пошти: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ;  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.