У навчальних закладах Лисичанська пройшов рейд щодо дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки

20 та 21 жовтня співробітниками відділу мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Лисичанської міської ради спільно із співробітниками Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України в Луганській області провели перевірку стосовно дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах міста.

Під час перевірки було виявлено, що всі навчальні заклади міста дотримуються вимог техногенної та пожежної безпеки:

— в належному стані знаходяться шляхи евакуації та запасні виходи з приміщень;

— в належному стані та кількості первинні засоби пожежогасіння;

— оформлені куточки цивільного захисту, протипожежної безпеки;

— педагогічний та технічний персонал навчальних закладів проходить навчання з техніки безпеки та пожежної безпеки, правил надання першої домедичної допомоги;

— ведеться постійна робота з вихованцями, учнями та студентами з правил пожежної та техногенної безпеки, поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Також співробітники провели бесіду тв. інструктаж з питань неухильного виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій та щодо дотримання правил мінної безпеки з педагогічними колективами загальноосвітніх закладів, зі студентами та викладачами професійно-технічних навчальних закладів.

Зазначимо, що діти дошкільного віку складають найбільшу групу ризику, тому що в пошуках цікавостей вони найчастіше стають жертвами надзвичайних пригод. Виною тому є недостатньо розвинене відчуття загрози у малюків. І попередити та проінформувати їх про небезпеку, познайомити з першочерговими діями при виникненні надзвичайної події та правилами порятунку власного життя — головна мета усіх дорослих! Тому співробітники приділили більш значну увагу бесіді з вихованцями дошкільних навчальних закладів міста з правил безпеки, яких варто дотримуватися, аби не виникло пожежі; що потрібно робити, якщо загорання все ж сталося. Також нагадали дітям правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів та наголосили, що ні в якому разі не можна торкатися підозрілого предмету, залишених сумок, пакетів, предметів побуту тощо.

Проведені заходи підвищують обізнаність дітей та дають змогу зменшити кількість пожеж та надзвичайних пригод за участю дітей, школярів та підлітків.

Шановні дорослі! Виховуйте у своїх дітях навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо. Знайдіть декілька хвилин на розмову з дітьми про елементарні правила безпеки під час перебування вдома.

Відділ мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Лисичанської міської ради