Подання декларації з податку на нерухомість за 2016 та 2017 роки

ДПІ у м. Лисичанську нагадує: для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (пп.266.6.1 Податкового кодексу України (ПКУ). Суму податкових зобов’язань платники обчислюють самостійно за кожним типом об’єкта нерухомості. Декларують податок до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, де розташовані відповідні об’єкти нерухомості.

Згідно з пп.266.7.5 ПКУ платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року та до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Якщо платник податку після граничного терміну подання декларації виявив помилку, він має право виправити її шляхом подання декларації з типом «Уточнююча».

Чинну форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 10.04.2015р. № 408. Пункт 1 заголовної частини декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає такі форми: «Звітна», «Звітна нова», «Уточнююча».

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську