Петро Клименко: За 9 місяців 2015 року на Луганщині відбулося 3321 пологів

У Луганській облдержадміністрації під час колегії піднімалося питання щодо організації III рівня надання акушерської допомоги вагітним на базі полого-допоміжних закладів міст Сєвєродонецька і Лисичанська.

«Я хочу, щоб ви зрозуміли: пологи і вагітність — це фізіологічно нормальні процедури, які кожна жінка повинна мати не один раз, а декілька разів за життя. Згідно зі статистичними даними, населення Луганської області, підконтрольної владі України, становить 720 291, з яких жінок загалом — 379 573, жінок репродуктивного віку (15 — 49 років, які спроможні завагітніти та народити) — 181 240. Акушерська допомога надається у 8 акушерських стаціонарах (Сватівський, Білокуракинський, Новопсковський, Біловодський, Старобільський райони, мм.: Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк). У випадку відсутності акушерського стаціонару в районі допомога вагітним і породіллям надається у пологовому відділенні району, з яким укладено договір, — повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Петро Клименко. — За 9 місяців 2015 року відбулися 3321 пологів. Більшість пологів відбулась у міських пологодопоміжних закладах відділення».

Петро Миколайович додав, що у 10 % від загальної кількості пологів (345 пологів) була необхідна висококваліфікована медична допомога, для забезпечення якої потрібна сучасна матеріально-технічна база та висококваліфікований медичний персонал.
Він також наголосив, що показники роботи акушерської служби, які характеризують якість надання медичної допомоги, залежать від організації медичної допомоги, кваліфікації лікарів та їх наявності. Розрахунки показують, що доукомплектування акушерського стаціонару сучасним медичним обладнанням для надання медичної допомоги новонародженим потребує витрат у розмірі 10 млн грн. У більшості випадків важкий стан новонародженого може бути прогнозований, тому вагітну можна завчасно спрямувати до закладу, який має достатній кадровий та технічний потенціал. Достатню кадрову і матеріальну базу мають два акушерських стаціонари: у мм.: Сєверодонецьк та Лисичанськ, але для виконання функцій обласного перинатального центру їх необхідно доукомплектувати медичним обладнанням, орієнтовно 10 млн грн на кожний пологовий стаціонар.

«Зважаючи на сказане, Департамент охорони здоров’я пропонує головам райдержадміністрацій розглянути питання щодо доцільності подальшого функціонування відповідних районних пологових відділень, взявши за основу обрахування собівартості пологів та витрати на утримання пологових стаціонарів. Якщо подальше функціонування пологового відділення не буде визнано доцільним, то район має укласти відповідну угоду із пологовим стаціонаром на надання спеціалізованої акушерської допомоги вагітним та породіллям з числа мешканців району за умов 100 % відшкодування собівартості наданих послуг».

З огляду на вищевикладене Департамент також запропонував Сєвєродонецькому та Лисичанському міським головам розглянути питання передачі в оренду приміщень пологових будинків обласній лікарні з метою доукомплектування необхідним обладнанням за умови повного збереження кадрового потенціалу.

«Нам потрібно вивчити більш досконало це питання. Зокрема, потрібно прописати доповнення до відповідних програм, щоб мати підставу для його фінансування», — відзначила перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація