На колегії облдержадміністрації презентували "Регіональну програму про будівництво доріг" і "Регіональну цільову програму енергозбереження в бюджетній сфері Луганської області на 2016-2020 роки"

Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк провела засідання колегії ОДА, де, зокрема, розглядалися «Регіональна програма про будівництво доріг» і «Регіональна цільова програма енергозбереження в бюджетній сфері Луганської області на 2016-2020 роки», запропоновані директором Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Максимом Шаховим. Участь у роботі колегії також взяли заступники голови облдержадміністрації Юрій Клименко та Сергій Хлякін.

Максим Шахов підкреслив, що дороги в області і раніше були не в найкращому стані, а, враховуючи наслідки бойових дій, ситуація місцями просто жахлива. Тому перед Департаментом стоїть складне завдання щодо вирішення цієї складної проблеми.

На цей час спільно з облавтодором вже визначено обсяги робіт та першочергові завдання. Програма розрахована на чотири роки та розділена на чотири етапи й вже визначені пріоритетні напрями роботи на поточний рік.

Перш за все, це так зване «Кільце життя», в’їзди до Луганської області, а також мости. Крім того, Максим Шахов розповів про співпрацю з німецькими компаніями, які готові допомогти з поточним ямковим ремонтом, впровадженням нових сучасних технологій для економії бюджетних коштів і поліпшення якості ремонту доріг. У цьому напрямку вже досягнуто попередніх домовленостей.

Було продемонстровано карту автомобільних доріг, де визначено, про які саме напрямки йдеться. Доцільно зазначити, що обсяги фінансування програми ґрунтуються на можливостях державного, обласного та місцевих бюджетів.

Крім того, Максим Шахов пояснив, що при створенні «Регіональної цільової програми енергозбереження в бюджетній сфері Луганської області на 2016-2020 роки» Департамент ставив за мету зниження навантаження від здороження енергоресурсів. Програма розрахована на п’ять років і теж розділена на декілька етапів, враховуючи ступінь пріоритетності. Першочерговим етапом є енергоаудит об’єктів соціальної сфери. Робота вже проводиться і має попередні результати.

Слід зазначити, що презентація програми з енергозбереження дуже актуальна, бо проблемних питань, що необхідно вирішити, накопичилось більш ніж багато.

Ці питання були обговорені членами колегії та її рішенням прийняті за основу.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація