Підсумки економічного форуму "ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ: перспективи розвитку, виклики та можливості"

15 березня 2016 року в рамках проведення Днів Луганщини в м. Києві у Торгово-промисловій палаті України відбувся економічний форум «Луганська область: перспективи розвитку, виклики та можливості».

У рамках виставкових заходів Луганською обласною державною адміністрацією були представлені тематичні інфраструктурно-інвестиційні майданчики за основними напрямками розбудови регіону:

· «Відновлення інфраструктури автодоріг»,

· «Розвиток інфраструктури та енергозбереження»,

· «Відбудова соціальної та житлової інфраструктури»,

· «Інформатизація місцевих органів влади».

Під час пленарного засідання презентовано створення в області обласного комунального підприємства «Регіональне агентство сприяння інвестиціям», яке розпочне свою діяльність з квітня місяці поточного року та Агентства регіонального розвитку, у створенні якого візьмуть участь Луганська обласна військово-цивільна адміністрація, Луганська регіональна торгово-промислова палата, Програма розвитку ООН в Україні та громадські об’єднання. Зазначені агенції розвитку розпочнуть роботу за такими напрямками:

· підготовка інвестиційних пропозицій та проектів;

· розробка проектів розвитку об’єднаних громад;

· супроводження проектів на всіх стадіях;

· організація роботи інвесторів з дозвільними органами по принципу «єдиного вікна»;

· фінансова підтримка суб’єктів малого та середнього бізнесу для реалізації проектів зі створення нових робочих місць;

· інформаційна підтримка інвесторів.

Свої досягнення та інвестиційні пропозиції на форумі презентували 14 підприємств промислового комплексу та 12 виробників сільськогосподарської продукції.

Ще 60 представників бізнесу Луганщини, яким необхідна фінансова підтримка, стали учасниками перемовин та дискусій, що відбулись у рамках економічних заходів.

Гостями форуму були більше 300 представників інвестиційних, проектних та будівельних компаній, агентств розвитку.

Найважливішим результатом заходів стало підписання п’яти меморандумів про співпрацю між Луганською облдержадміністрацією та:

· ПАО «Укрзалізниця» — щодо будівництва залізничної гілки протяжністю 45 км (Білокуракине — Сватове) для відновлення залізничного сполучення та зменшення логістичних витрат шістьох елеваторів північної частини регіону;

· Міжнародним фондом «Відродження» — щодо сприяння відновленню інфраструктури регіону, розвитку малого бізнесу, вирішення гуманітарних питань;

· Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ в Україні GIZ — щодо сприяння відновленню інфраструктури регіону, надання допомоги постраждалому населенню, розвитку підприємництва;

· АТ «Ощадбанк» — щодо розширення доступу суб’єктів малого та середнього підприємництва до фінансових ресурсів, запровадження програм кредитування суб’єктів малого і середнього підприємництва залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до реалізації діючих та впровадження нових механізмів фінансової підтримки;

· ТПП України — щодо залучення інвестицій у реальний сектор економіки та реалізації інноваційних проектів, сприяння збільшенню обсягів експорту та розвитку імпортозаміщеного виробництва в області.

Своє бачення шляхів та перспектив відродження Луганщини висловили:

Павленко Олексій Михайлович — Міністр аграрної політики та продовольства України;

Снітко Микола Петрович — заступник Міністра інфраструктури України;

Черниш Вадим Олегович — голова Державного агентства з питань відновлення Донбасу;

Пані Герміне Поппеллер — Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні;

Пан Янтомас Хіємстра — директор ПРООН в Україні;

Пані Барбара Манзі — Голова офісу ООН з координації гуманітарних питань в Україні;

Настич Алла Вікторівна — керівник ЮНЕЙДС в Україні;

Пан Ян Пєкло — Виконавчий директор Київського та Варшавського офісів PAUCI;

Ніколас Хемпель — заступник директора Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ в Україні.

Разом з тим, підприємства-учасники форуму підписали з потенційними партнерами 38 протоколів про наміри щодо реалізації своєї продукції як в Україні, так і поза її межами.

Так, за сприянням Торгово-промислової палати України опрацьовується питання постачання підприємствами ТОВ «Сфера» та ПСП «Агрофірма Привілля» м’ясної продукції до Республіки Казахстан, а також розширення ринку збуту борошна, що виробляється ТОВ «Айдарський пекар».

Значний інтерес у представників ділових кіл Китайської Народної Республіки викликала продукція ТОВ «Марківський сиродільний завод» та ПСП «Агрофірма Привілля» — досягнуто домовленостей про постачання продукції підприємств до Китаю.

Для підвищення ефективності розвитку агропромислового комплексу області Міністерством аграрної політики та продовольства України створюється спеціальна комісія щодо надання допомоги по запровадженню пілотних проектів у сфері АПК.

Разом з тим, Мінагрополітики з метою пошуку потенційних інвесторів ініційовано процедуру приватизації чотирьох кінних заводів, розташованих на території області, що належать ДП «Конярство України».

Найбільш енерговитратні підприємства області ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» та ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат» отримали пропозиції від

ПП «Термодомстрой» (м. Харків) щодо переходу на більш дешевий газ, який можливо отримувати від газифікації вугілля за новими технологіями. Після підготовки техніко-економічного обґрунтування розпочнеться робота з впровадження зазначеної технології на підприємствах Луганщини.

Під час роботи тематичних інфраструктурно-інвестиційних майданчиків Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації запропоновано до уваги керівників проектів міжнародної технічної допомоги Генеральний план відбудови інфраструктури населених пунктів Луганської області.

Департаментом регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження облдержадміністрації презентовано проекти дорожнього будівництва у Луганської області на 2016-2019 роки (Проект «Кільце життя», тощо), метою яких є відновлення і організація утримання в належному технічному стані та розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, мостів і штучних споруд, створення умов для безперебійного й безпечного руху автотранспорту на них, для потреб народного господарства, населення області та подальшого розвитку економічного потенціалу регіону. Також презентовано програму теплової санації будинків гуманітарної та соціальної спрямованості.

Проведено переговори з німецькою фірмою INTERCON щодо генеральної реконструкції автодороги Кремінна-Гірське протяжністю 7,2 км. В результаті, було досягнуто попередніх домовленостей щодо залучення німецької фірми до проведення ремонтних робіт, зокрема, в рамках проекту запланована поставка до області повної комплектації техніки та матеріалів, а також навчання спеціалістів.

Департаментом будівництва, архітектури та містобудування облдержадміністрації запропоновано проекти добудови об’єктів незавершеного будівництва або реконструкції наявних об’єктів, будівництва нового житла для забезпечення житлом державних службовців за рахунок будівництва нового житла.

Логічним завершенням економічного форуму «Луганська область: перспективи розвитку, виклики та можливості» та завданням на наступні півроку стало анонсування проведення у вересні 2016 року форуму «Інвестиційна привабливість Луганщини» у місті Сєвєродонецьку.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація