Щодо професійної адаптації учасників АТО/ООС

 Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб (далі – Порядок).

Професійна адаптація – заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійна адаптація осіб за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету суб’єктами освітньої діяльності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації.

Для отримання послуг з професійної адаптації особи, які зареєстровані або мешкають у Лисичанській територіальній громаді, письмово звертаються із заявою до управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації (далі – управління) за адресою: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22а, каб. № 7.

До заяви додаються:

  • – копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • – копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів, визначених пунктом 3 Порядку;
  • – копія документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).

Під час подання копії посвідчення, особи пред’являють оригінал такого посвідчення.

Послуги з професійного навчання надаються особі одноразово в порядку черговості.

Нагадаємо, у 2021 році управлінню з державного бюджету для надання послуг з професійної адаптації виділені кошти у сумі 99,517 тис. грн. Станом на 15 жовтня укладено 7 договорів про надання послуг із здійснення заходів із професійної адаптації, чотири особи вже отримали освітні послуги, три проходять навчання.

На обліку щодо отримання послуг з професійної адаптації перебуває 21 особа.

Більш детальну інформацію про отримання послуг з професійної адаптації можна отримати звернувшись за телефоном для довідок: (06451)73027, 0997503992, або безпосередньо до управління.

Графік роботи з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00 години, у п’ятницю з 8-00 до 16-00 години, перерва з 12-00 до 12-48.

Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА