«Моя земля – земля моїх батьків»

Значне місце в роботі навчально-виховних закладів міста з краєзнавства та патріотичного виховання школярів займає виховна робота у рамках Всеукраїнського руху «Моя земля – земля моїх батьків» по збереженню, відродженню історії, культури, природи України. Пріоритетними напрямками роботи залишається комплексний підхід до вивчення рідного краю в межах конкурсів «Краса і біль України», «Історія міст і сіл України», «Україна вишивана», «Доторкнись до витоків» та «Вчимося заповідати», - повідомляє начальник відділу освіти Ігор Ганьшин. Порівняльний аналіз підсумків участі в конкурсах за три роки показує, що значно зріс рівень проведення дослідницько-пошукової роботи. Значне місце в цій роботі займають гуртки краєзнавчого напрямку. В школах їх працює 234, в них займаються понад 2550 школярів. Також, значно активізувалася робота шкільних музеїв краєзнавства в ЗОШ №№ 3, 7, 9, 13, 25, 27, багато профільного ліцею, які проводять роботу з оновлення експозицій, їх реконструкції та реорганізації в рамках підготовки до святкування 65-ї річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників та 65-ї річниці Великої Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр., 300-річчя заснування міста Лисичанська. Крім того, в шкільних бібліотеках проводиться робота по створенню каталогів літератури з історії міст і сіл Луганської області, пам’ятних місць, пам’ятників історії і культури, оформленні тематичні виставки літератури. Щорічно проводиться зліт пошукових загонів юних краєзнавців у рамках Всеукраїнського руху «Моя земля – земля моїх батьків», - підкреслює Ігор Іванович.