Протидія торгівлі людьми, ідентифікація та робота з ними

За такою темою сьогодні, 28 жовтня, за ініціативи представників регіонального правозахисного соціолого-освітнього центру (далі — РПСОЦ) «Жінки Донбасу» (Лілія Ковєшнікова) та Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА (Ігор Шевченко) у міській раді відбулось тренінгове навчання із представниками освіти та охорони здоров’я міста.

Захід пройшов у рамках реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні», метою якого є посилення спроможності органів державної влади у сфері протидії торгівлі людьми. Зазначимо, що впровадження цього проекту в Луганській області відбувається за ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міністерства соціальної політики за фінансової підтримки уряду Канади з 1 грудня 2014 року по теперішній час РПСОЦ «Жінки Донбасу» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації.

Тренінг розпочався із привітання заступника міського голови Ігоря Ганьшина, керівника РПСОЦ Лілії Ковєшнікової та заступника начальника Управління —начальника відділу соціального діалогу зайнятості населення та протидії торгівлі людьми Управління праці та зайнятості ДСЗН Луганської ОДА Ігоря Шевченка.

Виступаючі зауважили, що проблема торгівлі людьми є актуальною не лише для України, а й усіх 57 країн-членів ОБСЄ. Для торгівлі людьми не існує державних кордонів чи вікових обмежень, бо потрапити у сучасне рабство може будь-хто, незалежно від рівня освіти та соціального статусу.

Відповідно до чинного законодавства України, існує чіткий порядок взаємодії, спрямований на ефективне переслідування виконавців цього злочину, а також порядок надання допомоги постраждалим. З кожним роком все більше виявляється фактів торгівлі людьми, і міста Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля не є винятком. Але це свідчить про те, що значно покращилась взаємодія органів, які покликані виявляти і боротися з таким явищем, як торгівля людьми, — зазначив Ігор Шевченко.

Під час тренінгового навчання присутніх ознайомили з поняттям «торгівля людьми», її формами, ознаками постраждалого від торгівлі людьми та факторами, які сприяють формуванню комплексу жертви від торгівлі людьми, правами постраждалого на матеріальну та іншу допомогу від держави тощо.

За особистий вагомий внесок у впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми головні спеціалісти відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради Тетяна Білокур та Інна Шпаковська були відзначені Подяками РПСОЦ «Жінки Донбасу», а усі учасники тренінгу отримали пам’ятні сувеніри.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради