Щодо надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим

Про надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим доповів начальник відділу охорони здоров’я міської ради Ігор Бондаренко вчора, 21 липня, під час чергового засідання виконавчого комітету Лисичанської міської ради.

Окреслюючи ситуацію Ігор Валерійович повідомив, що акушерсько-гінекологічна допомога у місті надається у жіночій консультації, пологовому відділенні, гінекологічному відділенні та патології вагітності при Лисичанській багатопрофільній лікарні, яка на цей час працює як опорна лікарня в Луганські області.

Так за 2019 рік у пологовому відділенні Лисичанська народилося 593 дитини, з них під час передчасних пологів — 44, ускладнених пологів — 212, за допомогою кесарева розтину — 186, пренатальна смертність склала 6 дітей, мертвонароджених — 4, по двоє вагітних були переведені до пренатальних центрів м. Харкова та м. Краматорська, п’ятеро — до м. Київ.

Окрім того, у відділенні патології вагітності у 2019 році проліковано 259 жінок із різною патологією: загроза передчасних пологів, плацентарна дисфункція, захворювання крові, ендокринної системи, серцево-судинної системи.

Також начальник відділу охорони здоров’я вказав на чинники, які впливають на зниження народжуваності: погіршення соціально-економічної ситуації, зменшення кількості шлюбів і збільшення кількості розлучень, значний рівень абортів, незадовільний стан репродуктивного здоров’я жінок.

Підсумовуючи свій виступ, Ігор Бондаренко виділив напрямки роботи з поліпшення надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим. Зокрема, залучення молодих кадрів з акушерства, гінекології, неонатології, (у пологовому відділенні Лисичанська велика нестача в лікарях неонатологах), забезпечення їх службовим житлом; будівництво другого корпусу пологового відділення з переходом в існуючу будівлю; переведення відділення патології вагітності до пологового відділення; придбання сучасного лікувального обладнання; удосконалення роз’яснювальної роботи з планування сім’ї; супровід жінок, що опинились в складних умовах; організація лікарні доброзичливої до дитини тощо.