УСЗН інформує про зміни в законодавстві

 01 червня 2021 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 362, згідно з якою в новій редакції викладено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 № 321.

Ці зміни спрямовані на спрощення механізму забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації.

Відтепер, функції з опрацювання заяв та наданих до неї документів, прийняття рішень (формування електронних направлень), укладення договорів покладаються на Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення. Запроваджується ведення електронного документообігу. Передбачена можливість подати заяву для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, скориставшись електронним кабінетом особи з інвалідністю або Єдиним державним вебпорталом електронних послуг.

В управлінні соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА (далі — Управління), як і раніше, нададуть консультацію щодо:

  • механізму забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, отримання компенсації;
  • переліку підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам із зазначенням контактних даних, до яких особи з інвалідністю або їх законні представники можуть звернутися з відповідними заявами;
  • електронного каталогу технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб.

Більш детальну інформацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна отримати звернувшись до Управління за адресою: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22 А, кабінет № 7, з понеділка по четвер з 08.00 до 17.00, у п’ятницю з 08.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 12.48, або за телефонами: (06451) 7 30 27, 099 750 39 92.

Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА