Внесено зміни до Податкового кодексу України та інші закони України щодо соціальної підтримки платників податків
- До відома підприємців
- 10.02.2021
Верховною Радою України прийнято Закон України від 4 грудня 2020 року №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (далі - Закон №1072-ІХ), який 08.12.2020 підписано Президентом України та 09.12.2020 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» №228.
Згідно з пунктом 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №1072-ІХ цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дати набрання чинності Законом України від 04.12.2020 №1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», який також 09.12.2020 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» №228, тобто - 10.12.2020.
Всеукраїнські вебінари для представників бізнесу
- До відома підприємців
- 29.01.2021
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Радою бізнес-омбудсмена заплановано проведення низки Всеукраїнських вебінарів для представників бізнесу з найбільш болючих питань, а саме: податкові та митні питання; дії правоохоронних органів, державних регуляторів та місцевих органів влади (графік додається).
Цільовою аудиторією є суб’єкти підприємництва, бізнес-асоціації, працівники місцевих органів влади до повноважень яких належать питання розвитку бізнесу.
Приєднатись до участі у вебінарах можливо заповнивши реєстраційні форми за посиланнями:
10.02.2021 — https://forms.gle/xN9xEoSJUZ9HN1Ai9
Портал для підприємців (SMEDO)
- До відома підприємців
- 14.01.2021
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва при Мінекономіки на Порталі для підприємців (SMEDO) забезпечено 24/7 інформування-роз’яснення для бізнесу щодо умов діяльності в період карантину та можливих видів підтримки з боку держави.
Так на Порталі запущена тематична онлайн-платформа: https://sme.gov.ua/covid19/, яка містить:
- — найбільш актуальну інформацію стосовно запроваджених протиепідемічних обмежень;
- — покрокову інструкцію щодо програм підтримки підприємців, зокрема, наступних:
Щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин
- До відома підприємців
- 29.01.2021
Офіційне оформлення працевлаштування – це гарантія соціальної захищеності працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи всіх учасників трудового процесу.
З метою запобіганню порушенням законодавства про працю та зайнятість населення відділ споживчого ринку ВЦА м. Лисичанська вкотре звертає увагу всіх суб’єктів господарювання, як юридичних осіб так і фізичних осіб - підприємців на неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та закликаємо належним чином оформлювати трудові відносини та дотримуватися діючих норм законодавства України про працю та охорону праці.
З 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування повинна перейти на українську мову
- До відома підприємців
- 14.01.2021
Нагадаємо, що 16 липня 2019 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 року № 2704-VIII, крім окремих норм.
Зокрема, ст. 30 Закону набирає чинності через вісімнадцять місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 16 січня 2021 року.
Відповідно до ст. 30 мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.
До уваги суб'єктів господарювання!
- До відома підприємців
- 26.01.2021
Прийнято Закон України від 17.12.2020 № 1113 «Про внесення змін до Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення“ щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Відповідно до змін, які внесені до частини другої ст. 46 та частини другої ст. 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», до юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців застосовується штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 — 5100 гривень) за:
— допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно, та/або відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства
- До відома підприємців
- 14.01.2021
Звертаємо вашу увагу, що 30 грудня 2020 року набрала чинності постанова Головного державного санітарного лікаря України № 57 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», у зв’язку з чим втратила чинність постанова Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 № 32 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Що нового з’явилося у постанові № 57 від 30.12.2020?
У закладі громадського харчування повинна бути призначена особа, відповідальна за дотриманням протиепідемічних заходів у закладі, яка пройшла відповідний інструктаж.
Щодо розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв
- До відома підприємців
- 20.01.2021
26 січня набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 січня 2021 року № 17 «Про внесення змін до постанови КМУ від 30 жовтня 2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово—відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».
Рішенням Уряду врегульовано питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції і приведення їх опису у відповідність до Податкового кодексу.
В цілому зміни стосуються вин у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л. У додатку до постанови Кабінету міністрів України від 30.10.2008 № 957:
Про регулювання азартних ігор
- До відома підприємців
- 14.01.2021
Правові засади здійснення державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі — Закон), який набрав чинності 13.08.2020.
Статтею 6 Закону визначено, що органом державного регулювання у сфері організації та проведення азартних ігор є Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (далі — КРАІЛ).
Прийнято Закон щодо лібералізації застосування РРО
- До відома підприємців
- 19.01.2021
Верховною Радою України у газеті «Голос України» оприлюднено важливі закони для підтримки бізнесу під час карантину. Серед них — Закон України від 01.12.2020 № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі — Закон).
Серед головних новацій — зміна лімітів платників єдиного податку. Відтепер вони прив’язані до мінімальної заробітної плати: для першої групи платників — 167 розмірів, для другої групи — 834 розмірів, для третьої групи — 1167 розмірів. Ліміт не використання РРО прив’язаний до 220 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня звітного року.
Згідно з цим Законом, з 1 січня 2021 року передбачається обов’язкове застосування РРО для лікарських та медичних засобів, складної побутової техніки та ювелірних виробів.
Довідник грантера 2021
- До відома підприємців
- 12.01.2021

Відділ економіки ВЦА м. Лисичанська
Еще статьи...
- XIX Міжнародний промисловий форум-2020
- Наказом Мінекономіки скасовується обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій!
- Про участь у виставкових заходах «Схід-Експо 2020»
- Оновлення Угоди про асоціацію з ЄС: консультації з бізнесом
- Конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро-, малих та середніх підприємств
- До відома суб'єктів господарювання!
- Про безкоштовну освітню онлайн-програму для українських жінок-підприємниць та власниць малого бізнесу
- Про фінансову допомогу власникам мікро, малого та середнього бізнесу на території Донецької та Луганської областей
- Шановні суб'єкти господарювання!
- До уваги власників пасік!