Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія

Вдячність. Це почуття, яке переповнює нас при зустрічі з ветераном чи ветеранкою. Утім, не завжди зрозуміло, як подякувати так, щоб було доречно та щиро. Про це – в окремому розділі Довідника безбар’єрності «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» (https://bf.in.ua/vzaiemodiia-z-liudmy-iaki-maiut-bojovyj.../).

Не всі військові готові до подяк. Робота, наприклад, штабного працівника теж важлива. Але якщо йому подякувати за участь у бойових діях – буде незручно вам обом. Коли ж ви впевнені, що людина воювала, можна сказати: «Дякую за службу».

Подробнее...

Фрази підтримки, які потрібні всім нам сьогодні

Сила слова допомагає подолати стрес, почуватися краще і вчитися мислити позитивно. Спробуєте?

Навіть якщо наразі не знаєте, що собі сказати, є фрази-мотиватори, які стануть в нагоді. Їх можна говорити собі біля дзеркала зранку, шепотіти у складний момент, подумки повторювати під час прогулянки та періодично нагадувати дітям.

Головне — пам’ятайте, щоб позитивні фрази почали працювати, їх потрібно активувати — тобто підкріплювати власними діями.

Матеріали підготовано UNICEF Ukraine за підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».

Подробнее...

krisenchat Ukrainian - психологічна підтримка для дітей, підлітків та дорослих у форматі чату

Інколи просто хочеться написати комусь. Розповісти про те, що на душі, про свій день, про усі несправедливості світу, чи навпаки, поділитися радістю.

І головне — зустріти підтримку та розуміння. У тебе буває так?

Ми знаємо місце в мережі, де можна поспілкуватися з психологами безплатно, конфіденційно та в будь-який час дня і ночі.

krisenchat Ukrainian — це психологічна підтримка для дітей, підлітків та дорослих у форматі чату. З моменту старту 2022 року тут було проведено вже понад 20 тисяч консультацій. Платформа об’єднує більш ніж 50 професіоналів та десятки тисяч чатерів.

Подробнее...

Хвилинка повернення до себе

Хвилинка повернення до себе. Ділимося з тобою легенькою, але дієвою вправою, щоб відновити зв’язок зі своїм тілом. А ще — навчитися помічати усі відчуття та приймати їх.

Зберігай собі, щоб не загубити. Та спробуй просканувати тіло, коли перебуваєш у стані спокою. На випадок тривоги чи паніки, ти уже знатимеш, як правильно застосовувати вправу.

Спробуєш?

Подробнее...

Бути лагідним до себе - на часі

Ми, українці, такі сильні. Вночі обстріли, вдень робота. Потім — стрічка новин та вечеря з родиною. Навіть з’явилася нова приказка: «Тривога в місті — не причина перенесення дедлайнів». І так вже понад 2 роки.

Ми бачимо неймовірну кількість кадрів жорстокості, не спимо ночами, волонтеримо і продовжуємо вимагати від себе тієї ж продуктивності, тієї ж наснаги та настрою, що й раніше.

Часто навіть не усвідомлюємо, під наскільки великою напругою зараз перебуваємо. Ми остаточно відчуємо це, тільки коли війна скінчиться.

Тож просто хочемо нагадати тобі, що зараз час бути лагідними до себе і до інших. Візьми стільки часу, скільки потрібно, щоб прийти до ладу після поганих новин.

Це нормально — поставити справи на паузу та дати собі трохи часу, коли є потреба. Дозволь собі бути неідеальним.

Фрази-мотиватори з мультфільмів для підтримки дитини

Підтримуйте дитину словами і вона знайде у вас надійного друга. А навчите її підтримувати себе, вона стане собі надійним другом на усе життя.

Почніть з влучних фраз, які будуть зрозумілі малечі, асоціюються з певними позитивними образами та дають простір для власної інтерпретації. До прикладу, це можуть бути слова героїв з мультфільмів.

А які саме круті фрази «мальованих» мотиваторів ви знаєте?

Подробнее...

Слова, що відчуваються як турбота

Слова — це найпростіший спосіб підтримати людину, адже це «інструмент», який майже завжди з нами. Але разом з тим, він може бути і небезпечним. Адже навіть коли ми хочемо підтримати когось, ми не завжди знаємо як це зробити правильно і що саме сказати. Невдало підібраними словами можна поранити. Тому ми підготували підказки, які слова можна сказати людині, щоб у них вона почула «мене люблять», «про мене дбають», «я маю значення».

Зберігай та ділись із близькими.

Подробнее...

Чому ми засинаємо під ютубчик, подкасти та серіали?

438162824_743805197935910_887265446684762197_n_1Чи то нова серія улюбленого подкасту, чи випадковий фільм — багато хто з нас не може заснути без фонового шуму.

На це є декілька причин. Гортай карусель, щоб дізнатися, чому тобі не спиться в тиші.

Ти як?

Подробнее...

Як підтримати свій організм навесні?

З настанням теплішої пори року чимало людей відчувають постійну втому, сонливість і млявість. Чому так відбувається і як з цим впоратися, розповідають фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською.

Зі збільшенням світлового дня та кількості сонячного світла переналаштовується і наш біологічний годинник. Це впливає на сон, активність, енергію та настрій.

Для того, щоб навесні почуватися краще, дотримуйтеся наведених нижче порад:

Подробнее...

Трекер настрою. Що це і навіщо він потрібен?

Навіщо відстежувати, що впливає на твої емоції протягом дня? Як це може вплинути на покращення твого стану? Більше про трекер настрою та його приклади — читай в каруселі.

Зручно відстежувати настрій можна у безкоштовному мобільному застосунку психологічної підтримки для ветеранів і ветеранок @baza.ukraine.app

Крім трекеру тут знайдеш інші вправи для самодопомоги й можливість поставити питання фахівцю з ментального здоров'я.

Ти як? - Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської

Подробнее...

Іншими словами - ти як?

Дай знати близькій людині, що можна не відповідати стандартними «добре», «норм», «ок». Бо ти поруч, можеш та хочеш — вислухати, підтримати, допомогти.

Не соромся детально запитати, як минув день, чи поцікавитися почуттями. Такі запитання налаштовують на глибшу відповідь. Може, і на відверту розмову.

Адже інколи нам усім потрібно більше ніж просто люб’язності. Інколи добре знати, що поруч є хтось, кому можна довіритися.

#ТиЯК

Подробнее...