Інформація про персонально-відповідальну особу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у Лисичанській територіальній громаді

Інформація щодо суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі у Лисичанській територіальній громаді

Положення про координаційну раду з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Склад координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Протоколи засідань Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

1547_370_190-1

 

Урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

На «гарячу лінію» може звернутись кожен, хто потерпає від домашнього насильства або якщо стало відомо про загрозу вчинення такого насильства та отримати:

— інформаційну та правову консультацію, за потреби — й екстрене реагування поліції;

— психологічну допомогу потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

 

Відбулося засідання Координаційної ради

 Вчора, 27 січня, відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (далі – Координаційна рада) під головуванням заступника керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Євгена Наюка.

Засідання почалося з доповіді про надання у 2021 році соціальних послуг особам та сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та перспективи роботи на 2022 рік Лисичанським міським центром соціальних служб (далі – центр).

Подробнее...

Домашнє насильство — одна з форм порушення прав людини

 Протягом 2021 року службою у справах дітей Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації отримано 28 повідомлень про факт вчинення домашнього насильства свідками або учасниками якого стали 40 дітей, з них 2 дитини зазнали фізичного насилля, 37 — психологічного та 1 — економічного.

Зазначимо, що до повноважень служби у справах дітей у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей належать ряд завдань з метою забезпечення якнайкращого захисту законних інтересів та прав, як постраждалої дитини, так і дитини-кривдника.

Подробнее...

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

 Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати та протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Подробнее...

Попередження та протидія домашньому насильству: контакти служб, закладів, установ, відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству у Лисичанській територіальній громаді

Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

Шановні громадяни, не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас!

Подробнее...

Про допомогу постраждалим від домашнього насильства в умовах карантину на Луганщині

Шановні мешканці Луганської області! У зв’язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства. Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації як координатор на регіональному рівні напрямку запобігання та протидії насильству нагадує, що домашнє насильство — це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

На Луганщині працюють низка служб і установ, які незалежно від карантинних обмежень надають підтримку та допомогу постраждалим від домашнього насильства жінкам, чоловікам та дітям. Отже, якщо ви зіткнулися із домашнім насильством або стали свідком цього явища, вам завжди нададуть допомогу за наступними номерами та в наступних установах і службах:

Подробнее...

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Починаючи з 2001 року в період з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; активізації партнерського руху громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні.

Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік; хлопчик чи дівчинка, яку лупцює мати чи батько; старенька бабуся, яку зневажають власні діти.

Подробнее...

У Лисичанській міській раді відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Сьогодні, 5 лютого, у міській раді під головуванням начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Ніни Нецвєт відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми (далі — Координаційної ради).

 Під час засідання члени Координаційної ради розглянули та затвердили план роботи Координаційної ради на 2020 рік, обговорили основні завдання і напрямки реалізації заходів щодо ґендерної і сімейної політики у місті Лисичанську; заслухали та прийняли до відома звіти про роботу щодо реалізації сімейної та ґендерної політики за 2019 рік та початок поточного року представників-членів Координаційної ради:

Подробнее...

Ми - різні, але ми - рівні!

Людина з’являється на світ, щоб бути щасливою…

Ми різної статі, маємо різні уподобання, здібності, прагнення, але ми повинні мати рівні права і можливості для навчання, отримання освіти, лікування, здобуття професії та отримання цікавої й високооплачуваної роботи. Все має залежати лише від нашої наполегливості у прагненні успіху, а не від того, жіночої ми чи чоловічої статі. Кожна людина має право на щастя незалежно від того, жіночої вона чи чоловічої статі!

Варто знати, якщо вдома:

- вас кривдять, застосовують фізичне насильство або принижують чоловік/дружина (партнер/партнерка), свекор/свекруха, тесть/теща;

Подробнее...

Еще статьи...

  1. Торгівля людьми-це злочин та порушення прав людини
  2. Щодо проведених заходів в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня 2019 року у містах Лисичанську, Привіллі, Новодружеську
  3. У міській раді відбулось засідання Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми
  4. «Ми кажемо «ні» сучасному рабству»
  5. Щорічна акція «16 днів проти насилля»
  6. Наказ відділ у справах сім’ї молоді та спорту Лисичанської міської ради від 29.10.2019 №167 «Про проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
  7. В рамках Європейського дня протидії торгівлі людьми в закладах освіти міста пройшли тематичні заходи
  8. В рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми на вулицях Лисичанська провели інформаційну кампанію
  9. У вересні проведено ряд бесід з метою запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу серед підлітків
  10. Документальний фільм Життя на продаж