Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів»

11 грудня 2019 року набув чинності Закон України від 12.11.2019 № 286-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації законодавства у сфері порівняльної реклами із правом Європейського Союзу» яким вноситься зміни до частин 2, 3 статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Частина 2 ст.19 в новій редакції:

2.Підприємницька практика вважається такою, що вводить в оману, якщо вона спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б, шляхом надання йому неправдивої чи неповної інформації або ненадання інформації про:

Подробнее...

Щодо торгівлі новорічними ялинками у місті

Торгівля ялинками у місті Лисичанську почне здійснюватися з 16 грудня і триватиме до 31 грудня 2019 року включно.

З метою задоволення попиту населення у новорічних ялинках, впорядкування передноворічної виїзної торгівлі, рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 03.12.2019 № 611 були визначені місця для здійснення виїзної передноворічної торгівлі хвойними деревами на території міста. Всього для продажу ялинок перед новорічними святами, крім ринків, було визначено додатково 14 місць у різних мікрорайонах міста.

Подробнее...

Щодо проведення спільного заходу в сфері захисту прав споживачів

На виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р, 5 вересня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради та управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно продовжено роботу роз’яснювального характеру в торгівельних центрах міста, а саме: проведено семінар з питань захисту прав споживачів для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в ТК «Морозко — Плаза» .

Подробнее...

Щодо правового регулювання споживчої політики, проблемних питань та шляхів їх вирішення

5 грудня спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради взяли участь у семінарі «Правове регулювання споживчої політики, проблемні питання та шляхи їх вирішення», що пройшов у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Луганській області під головуванням начальника Головного управління Ріти Холоденко.

Захід відбувся в рамках виконання плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Подробнее...

В Україні почали діяти нові правила маркування харчових продуктів

З 6 серпня 2019 року вступила в силу основна частина положень Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», яким встановлюються загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно їх маркування, а також обов’язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів.

Вимоги нового закону поширюватимуться не тільки на виробників харчових продуктів на всіх етапах виробництва та обігу, але і на харчові продукти, що призначені для кінцевого споживача, зокрема такі, що реалізуються у закладах ресторанного господарства.

Подробнее...

Шановні споживачі, будьте уважними!

Останнім часом до відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради звертаються споживачі зі скаргами на підприємців, з якими вони уклали договір на виконання робіт (ремонт покрівлі житлового приміщення, виготовлення та монтаж метало — пластикових конструкцій, утеплення житлового приміщення та інше). Часто споживачі знаходять потенційних виконавців робіт через оголошення в Інтернеті або газеті. Після того, як споживач укладає договір та сплачує певну суму коштів виконавець робіт або виконує роботи повільно та неякісно, або взагалі зникає.

Подробнее...

До уваги споживачів!

З 18 липня 2019 року у тестовому режимі запрацював сайт небезпечної нехарчової продукції, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

На сайті можна перевірити безпечність нехарчової продукції за категоріями: «Дитячі товари», «Мийні засоби», «Транспорті засоби та запчастини», «Промислові вироби та обладнання», «Засоби вимірювальної техніки», «Електричне та електронне обладнання», «Паливо» та інші товарні категорії.

Подробнее...

У Лисичанську проведено семінар з питань захисту споживачів

Минулого четверга, 3 жовтня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради спільно з спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено семінар з питань захисту прав споживачів для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у торгівельному центрі «Кристалл» міста Лисичанська.

Подробнее...

Про право на використання електронних платіжних засобів при купівлі продукції (товарів, робіт, послуг)

До відділу споживчого ринку надходять звернення з питання недотримання суб’єктами господарювання (продавцями товарів, надавачами послуг) установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Подробнее...

Монетами 1, 2 та 5 копійок не можна розраховуватися з 1 жовтня 2019 року

З 1 жовтня 2019 року українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків. Ці монети перестануть бути платіжним засобом та будуть вилучені з готівкового обігу.

Рішення про вилучення дрібних монет з обігу — це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні.

Подробнее...

Чи має право підприємець відмовити покупцю продати товар або надати послугу?

До відділу споживчого ринку Лисичанської міської ради звертаються суб'єкти господарювання з питанням: «Чи можна відмовити споживачу у придбанні товару?». Здебільше підприємці посилаються на те, що покупець, наприклад, прискіпливий до якості продукції, пред’являє неодноразові вимоги щодо заміни товару, повернення коштів.

Подробнее...