У міській раді обговорили проблему гендерного і домашнього насильства

Сьогодні, 21 серпня, у міській раді співробітники Лисичанського міського суду провели круглий стіл за темою «Розірви коло гендерного і домашнього насильства».

Учасниками заходу стали заступник міського голови Ігор Ганьшин, голова Лисичанського міського суду Андрій Березін, керівники та співробітники структурних підрозділів міської ради, представники органів державної влади, територіального медичного об’єднання м. Лисичанська, правоохоронці, адвокати, громадськість та ЗМІ.

Зазначимо, що даний захід проводиться систематично задля організації взаємодії структур різних рівнів проти ґендерного і домашнього насильства аби як найбільше привернути увагу суспільства до проблеми.

З вітальним словом виступив голова Лисичанського міського суду Андрій Березін, після чого редактор інтернет-видання ZARAZ.INFO Володимир Хапчук навів статичні данні щодо злочинів з ознаками ґендерного і домашнього насильства у місті.

Заступник начальника Управління патрульної поліції в Луганській області Микола Кононов розповів, що кожного дня поліцейські стикаються з непоодинокими випадками домашнього насильства і змушені реагувати на ситуацію. «Що стосується розв’язання конфлікту, то на мій погляд, — зазначив він, — необхідно спілкуватися з кривдником, направити його на правильний життєвий шлях та намагатися, таким чином, виправити життєву ситуацію».

З цим погодилися й представники Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, які розповіли, що всі робити з профілактики домашнього насильства проводяться спільно зі структурними підрозділами Лисичанської міської ради. Але на сьогодні, нажаль, не має розробленої нормативної бази та підготовлених фахівців для роботи з кривдниками. Мірою покарання для таких людей є штраф, а це виявляється малоефективно та не дієво.

Окрім того, поліцейські зазначили, що вкрай необхідні мобільні групи, які будуть виїжджати разом з поліцейськими за викликом на місце події та вилучати дитину з несприятливих обставин, тому що самі поліцейські не мають на це права.

До жвавого обговорення долучився адвокат, голова правління ГО «Адвокати та юристи проти корупції та насильства над особистістю» Сергій Мєдвєдєв. Він наголосив на необхідності долучати до подібних засідань депутатів всіх рівнів, бо саме вони мають право впливати на законодавчу базу та можуть змінити систему протидії домашньому насильству на краще.