«Крути. Крути …Повік не забути»

 29 січня в комунальних закладах культури міста проведені просвітницькі заходи для учнівської молоді, присвячені річниці бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Так, у краєзнавчому музеї відбулася патріотична година «Бій під Крутами в історичній пам’яті», а в філії-музеї історії Лисичанського скляного заводу проведено захід «Навігатор в минуле «Крути. Крути …Довік не забути». Під час заходів ведучі розкрили суть і причини трагедії під Крутами.

Вшановуючи цю дату, в Палацах культури міста та їх філіях проведено історичний екскурс «Квіти у полі там, де Крути», тематичні заходи: «Бій під Крутами…відомі й невідомі сторінки», «Крути – подвиг і трагедії», «Пам’ятаємо про Крути», «Тернистий шлях до України» та історичну довідку з проведенням квізіс гри «Крути 1918». Також організовано перегляд документального фільму «Подвиг героїв Крут».

Окрім того, в бібліотеках-філіях відбувся цикл тематичних заходів: історичний віраж «Крути вчать дивитись у майбутнє», історичний екскурс «Крути: честь і трагедія України» та вечір-спогад історичної правди «Героїка трагедії Крут». Разом з цим проведено години пам’яті «Кров і вогонь з’єднались в серцях молодих» та «Герої Крут від історії до сьогодення», години історичної правди «У вінок пам’яті Героям Крут»та «Пам’яті героїв Крут», година скорботи «Крути: сум і біль, і вічна слава» та патріотичні читання «Під Крутами пішли в безсмертя».

Під час проведених заходів присутні поринули у події столітньої давнини та згадали молодих студентів, які віддали життя за свободу рідної країни. Десятиліття відділяють нас від того часу, та ті події живуть в душі українського народу. Ми згадуємо ту дату, відкриваємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомлюючи суть трагедії, ім’я якої Крути.

Відділ культури Лисичанської міської ВЦА