11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів з фашистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів з фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено Організацією Об’єднаних Націй в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору Бухенвальд.

В березні 1945 року на території табору Бухенвальд спалахнуло збройне повстання, організоване силами самих ув’язнених. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з воріт концтабору із відомим написом «Jedem das Seine» — «Кожному своє». Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів — Дахау, Освенціма, Майданека тощо.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів — наші співвітчизники. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Метою Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів є збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.