У Лисичанській міській раді відбулося засідання Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми

Сьогодні, 24 травня, у Лисичанській міській раді відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

В роботі Координаційної ради взяли участь начальники управлінь, відділів та служб Лисичанської міської ради, директори міського центру зайнятості, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники дитячої міської лікарні, Лисичанського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Луганській області.

Про надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лисичанської міської ради доповідав директор Центру Костянтин Остахов.

«Основними принципами Центру є законність, дотримання та захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотриманням етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення антигуманних та дискримінаційних дій до соціально незахищених категорій сімей з дітьми та молоддю. Серед основних категорій осіб, які отримують соціальні виплати, — сім’ї з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, прийомні сім’ї, сім’ї опікунів/піклувальників, випускники інтернатних закладів, молодь до 35 років (особи яких доторкнулася проблема СНІД, особи, що повернулися з місць позбавлення волі та умовно засуджені, споживачі психоактивних речовин, особи з проблемами інвалідності)», — зазначив Костянтин Анатолійович.

Щодо видів соціальної допомоги, категорій громадян, які мають право на державну соціальну допомогу та порівняльний аналіз з виплат за 2015-2016 рр. доповідала заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Юліана Гасанбекова. Надання адміністративних послуг заявників щодо звернення на отримання державної соціальної допомоги у 2016 році у порівнянні з 2015 роком урази збільшилось. «Управління труда та соціального захисту населення реалізує державну політику у сфері соціального захисту сімей з дітьми, інвалідів, дітей-інвалідів малозабезпечених громадян. Наразі виплати проводяться у повному обсязі, заборгованість відсутня», — підвела підсумки Юліана Юріївна.

Окрім того, в ході засідання було розглянуто питання про висунення кандидатури Ларкіної Ольги Василівни на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», жінці, яка народила та виховала 5 дітей. Членами Координаційної ради було вирішено: за вагомий внесок у вихованні дітей, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей рекомендувати Ларкіну Ольгу Василівну на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

У ході засіданні Координаційної ради кожен з присутніх, висловив свою точку зору, з приводу обговорення питань порядку денного.