Ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у м. Лисичанську

За даними моніторингу захворюваності на грип і ГРВІ, який здійснює Лисичанська міськрайонна філія Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України», рівні захворюваності дорослого населення міста на 29.11.2016 року склали 18,3 на 10 тис. населення, що нижче епідемічного порогу на 30,9%. Показник захворюваності школярів зріс відносно попереднього тижня на 55,4% і перевищив епідпоріг. Випадків грипу закладами охорони здоров’я не зареєстровано.

У зв’язку з поступовим зростом захворюваності та перевищенням тижневих епідемічних порогів серед школярів, рішенням виконкому Лисичанської міської ради від 29.11.2016р., були введені додаткові канікули в загальноосвітніх навчальних закладах та школах початкового естетичного виховання міст Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля з 01.12.2016 р. по 10.12.2016 р. включно. Запобіжні профілактичні заходи запроваджені з метою збереження здоров’я школярів, недопущення різкого загострення епідемічної ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ.

У режимі посилених профілактичних заходів продовжують працювати дошкільні та підліткові навчальні заклади. Зокрема, керівники цих установ повинні організувати активне виявлення та своєчасне відсторонення від навчально-виховного процесу хворих на грип та ГРВІ, дотримуватися рекомендацій щодо особливого режиму утримання приміщень — вологого прибирання з дезінфектантами, провітрювання тощо, а також контролювати дотримання нормативних показників температури повітря в них.

Джерелом інфекції грипу і ГРВІ є хвора людина, яка небезпечна для оточуючих в початковий період хвороби і перші 3 дні. Передача вірусу від хворого здоровому відбувається через повітря при розмові, кашлі та чиханні на близькій відстані від хворого (1-2 метри).

Треба пам’ятати, що вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація.

Можна легко уникнути зараження грипом, якщо дотримуватись кількох простих речей.

Навіть якщо ознак хвороби немає:

— уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;

— користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Якщо маска забруднилась або намокла її треба замінити; При постійній роботі в масці, її змінюють кожні 2 години;

— регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж декілька годин після перебування у приміщенні хворої людини;

— повноцінно харчуватися, приймати вітаміни, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;

— мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;

— користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції.

Для якнайшвидшого одужання і попередження ускладнень, не треба займатися самолікуванням, при появі симптомів захворювання негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Лисичанська міськрайонна філія Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України»