Щодо виконання у 1 півріччі 2017 року напрямів та заходів Програми зайнятості населення міста Лисичанська

Програма зайнятості населення міста Лисичанська на період до 2017 року (далі — Програма), затверджена рішенням Лисичанської міської ради від 27.06.2013 № 49/859.

Протягом І півріччя 2017 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 2352 особи, з них 1735 осіб, що мали статус безробітного; працевлаштовано 557 осіб з числа перебуваючих на обліку, 233 — з числа зареєстрованих безробітних. Проходило професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 97 зареєстрованих безробітних.

За звітний період призначена компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (100 % нарахованого єдиного внеску) 31 роботодавцю на 31 працівника, з них працівників у юридичних осіб — 1, працівників у фізичних осіб-підприємців — 30.

Інформаційні послуги стосовно можливості працевлаштування та механізмів пошуку роботи надано 1 особі, звільненій з місць позбавлення волі, та 1 особі із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, в загальноосвітніх школах міста проведено 27 профорієнтаційних масових заходів, якими охоплено 5214 учнів.

Однією із дієвих форм матеріальної підтримки безробітних є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, до участі в яких залучено всього 100 безробітних.

Громадські роботи було організовано на 5-ти комунальних підприємствах міста (КП «Лисичанський Шляхрембуд», ЛКАТП 032806, КП ЛМР «Електроавтотранс», КП «Лисичанська ритуальна служба», КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 1») на організацію яких з місцевого бюджету виділено 523,7 тис. грн.

Протягом 1 півріччя 2017 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 54 осіб з числа інвалідів, з них зареєстрованих безробітних — 52 особи.

Працевлаштовано за сприянням міського центру зайнятості 9 осіб з інвалідністю, з них зареєстровані безробітні — 9 осіб. Отримали профорієнтаційні послуги 54 інваліди (з них 52 — мали статус безробітного), на профнавчання направлені 3 особи з інвалідністю.

Чисельність прийнятих на роботу на створені нові робочі місця протягом січня — травня 2017 року становить всього 528 осіб, у тому числі у юридичних осіб — 44, у фізичних осіб — 484.

З метою сприяння зайнятості громадян, за участю представників органів влади, соціальних партнерів, роботодавців, фахівцями центру зайнятості проведено: 4 семінари з питань організації праці та працевлаштування інвалідів; 7 семінарів за темою «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі громадян; 18 семінарів за участю 266 роботодавців та 3 круглих столів, під час яких обговорювались питання надання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування осіб, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, на нові робочі місця, виконання нормативу працевлаштування на роботу громадян, зазначених у ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення», працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом надомної праці, можливості проходження безробітними громадянами професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців, організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та інші.

Щодо заходів спрямованих на легалізацію найманої праці та заробітної плати, недопущення виплати заробітної плати «в конвертах», забезпечення гарантій з оплати праці, податковою інспекцією у м. Лисичанську у І півріччі 2017 року організовано та проведено 1 загальний семінар, 1 сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія»; 1 засідання «Круглого столу», 1 Брифінг та 1 Прес- конференція, 3 зустрічі керівників податкової інспекції з платниками податків у трудових колективах громадських організацій та 3 — з колективами редакції ЗМІ.

З питань легалізації трудових відносин, заробітної плати Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську проведено 7 зустрічей в трудових колективах підприємств міста, в яких прийняло участь 395 працівників, підготовлено 4 виступи на радіо та телебаченні.

На засіданнях міської комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також з питань реалізації заходів, спрямованих на легалізацію найманої праці, засіданнях робочої групи у податковій інспекції заслуховувались керівники підприємств-юридичних осіб та фізичні особи-підприємці, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної. В результаті, протягом І кварталу 2017 року до бюджету надійшло 18,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради