«Патронатна сім'я: дітям - родина, патронатним вихователям - стаж та заробітна плата»

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатна сім’я – це родина, яка пройшла курс навчання і готова взяти на виховання будь-яку дитину або дітей в будь-який час за згоди всіх її членів сім´ї.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Обов'язки патронатного вихователя:

 • · забезпечувати надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров'я;
 • · створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;
 • · представляти в межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних закладах та організаціях;
 • · взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціального закладу, вживати заходів, які передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;
 • · співпрацювати з батьками або законними представниками дитини для подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначених органом опіки та піклування.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

 • · новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 • · підкинуті, знайдені діти;
 • · безпритульні діти;
 • · діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
 • · діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
 • · діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
 • · діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
 • · інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.

Як стати патронатним вихователем:

Кандидат у патронатні вихователі подає відповідні документи, та після проходження первинного відбору, за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики України, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, - за згодою).

Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до комунального закладу «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» за адресою: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, буд. 62, 5 поверх, каб 76, або за телефоном 7-26-96.