Як оподатковувати інші доходи, ніж від впровадження підприємницької діяльності

ДПІ у м.Лисичанську повідомляє: відповідно до норм Податкового кодексу України (далі-ПКУ) у разі, якщо підприємець-загальносистемник отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платника податку-фізичної особи.

До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, компенсацій (включаючи, зокрема, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які платник податку отримує з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Наказом Міністерства соціальної політики від 15.06.2015р. № 613 «Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітнім підприємницької діяльності» (далі-Порядок № 613) затверджено порядок надання відповідної допомоги. Отже, сума, видана центром зайнятості на розвиток підприємництва згідно з нормами Порядку № 613, не включається до складу доходу фізичної особи-підприємця та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися в категорії 104.04 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) ДФС України.

Нагадуємо, що скористатись ЗІР можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», або за електронною адресою: http://zir.sfs.gov.ua.

Державна податкова інспекція у м.Лисичанську