ДПІ відповідає на запитання

10138007ЗАПИТАННЯ: Чи має право іноземець працювати на єдиному податку на території України?

ВІДПОВІДЬ: Так. Законодавство України не обмежує іноземців та осіб без громадянства в праві реєстрування підприємницької діяльності і у виборі системи оподаткування. Тобто, іноземці та особи без громадянства можуть стати підприємцями — єдинниками якщо отримують реєстраційний номер облікової картки платника податків, зареєструються на території України фізичною особою-підприємцем та відповідатимуть усім іншим умовам роботи на спрощеній системі оподаткування.

ЗАПИТАННЯ: Коли фізична особа-підприємець-єдинник припиняє сплату податку у разі закриття підприємницької діяльності?

ВІДПОВІДЬ: У разі реєстрації припинення підприємницької діяльності останнм місяцем сплати єдиного податку (для єдинників 1 і 2 груп) буде місяць, у якому відповідним податковим органом такому підприємцю анульовано реєстрацію платника єдиного податку на підставі повідомлення про припинення державної реєстрації фізичної особи підприємцем, отриманого від державного реєстратора.

ЗАПИТАННЯ: Чи потрапляє ПДВ до доходів і витрат фізичних осіб — підприємців?

ВІДПОВІДЬ: Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування, зареєстровані платниками податку на додану вартість (ПДВ), не включають до витрат і доходів суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або реалізованих товарів (робіт, послуг).

У фізичних осіб — підприємців платників єдиного податку такий ПДВ у ціні реалізованих товарів (послуг) також не потрапляє до доходів, що підлягають обкладанню єдиним податком.

ЗАПИТАННЯ: Як виправити помилку в декларації з єдиного податку?

ВІДПОВІДЬ: Якщо граничний строк подання декларації ще не минув, для виправлення допущеної помилки можна подати нову декларацію з правильними даними. Коли строк подання декларації вже позаду, уточнені дані вказують у декларації за наступний податковий (звітний) період або подають Уточнюючу декларацію за звітний період, у якому виявлено помилку.

Державна податкова інспекція у м.Лисичанську