Право громадян на звернення та отримання публічної інформації гарантовано законом

фото-цопп«Протягом 2017 року, до ДПІ у м. Лисичанську, від платників податків регіону надійшло 1 письмове звернення про надання інформації щодо перевірки діяльності громадянина та 5 запитів на отримання публічної інформації від юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та представника ЗМІ. Відповіді запитувачам було надано в повному обсязі, без порушень встановлених законодавством термінів» — про це повідомила начальник відділу обслуговування платників ДПІ у м. Лисичанську Ольга Богдан.

Нагадаємо: Порядок про звернення громадян регламентовано Законом України від 02.10.1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян». Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших підприємств, установ, організацій відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Порядок отримання публічної інформації регламентовано Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.11р. № 2939-VI. Він може бути індивідуальним або колективним та подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) за вибором запитувача та містить прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Державна податкова інспекція у м.Лисичанську