Лисичанські поліцейські підвели підсумки роботи за 2016 рік

Складна суспільно-політична та економічна ситуація, проведення військових дій на території Луганської області значною мірою вплинули на криміногенну обстановку на території обслуговування Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області.

Зниження рівня зайнятості населення негативно позначається на рівні злочинності, призводить до збільшення кількості випадків шахрайського заволодіння коштами пенсіонерів, одиноких громадян та людей похилого віку, крадіжок з помешкань громадян, розповсюдження наркоманії, пияцтва, протиправних проявів у молодіжному середовищі та серед неповнолітніх, незаконного заволодіння транспортними засобами, інших правопорушень та злочинів.

Так у 2016 році до Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області надійшло 15405 заяв про кримінальні правопорушення та інші події, які були зареєстровані до журналів єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області. У результаті розгляду та перевірки вказаних повідомлень працівниками слідчого відділу було відкрито 3063 кримінальних проваджень, у тому числі без врахування закритих за п.п.1,2,4,6, ч.1 ст. 284 КК України — 1901. Кількість кримінальних правопорушень, за якими особі повідомлено про підозру у вчинені злочину — 622.

Із 492 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення — 14 жінки.

Динаміку та структуру злочинності наряду з традиційними причинами та умовами продовжують визначати негативні обставини, що випливають з труднощів сьогоднішнього соціально-економічного розвитку. Процес росту незанятого населення придбав гостре кримінальне значення, так у 2016 році скоїли злочин 92 громадянина, що не мають постійного доходу (безробітні).

Неповнолітніми було скоєно 11 злочинів (ст. 309 ч.1 ККУ — 2, ст. 186 ч.1 ККУ — 1, ст. 185 ч.3 ККУ −2, ст. 185 ч.2 ККУ — 1, ст. 185 ч.1 ККУ — 4, ст. 187 ч. 1 ККУ — 1). Причинами дитячої злочинності як і раніше є зниження доходів населення, відсутність власних доходів, послаблення сімейного та громадського контролю за неповнолітнім. За фактом невиконання батьками або особами, що їх заміщують, обов’язків щодо виховання дітей складено адміністративних протоколів за ст. 184 КоАП України — 166. Неповнолітніми скоєно 16 адміністративних правопорушень.

11 злочинів було скоєно громадянами у стані алкогольного сп’яніння.

256 злочинів скоєно особами, які раніше вчинили кримінальні правопорушення. Це обумовлено перш за все нерозв’язністю проблем, пов’язаних з трудовим та побутовим влаштуванням осіб, що звільнились із місць позбавлення волі.

Завдяки постійної взаємодії із громадськістю, засобами масової інформації, проведенню заходів індивідуального попереджувального впливу, заходів з розкриття злочинів та притягнення до відповідальності осіб, що їх скоїли за період з 01.01.2016 по 31.12.2016 на території обслуговування Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області вдалось досягнути:

— зниження кількості розбійних нападів — 14, фактів незаконного заволодіння транспортними засобами — 27;

— 100% розкриття 11 фактів вбивств та 9 тяжких тілесних пошкоджень із 10;

— виявлення 101 злочин у сфері обігу наркотичних речовин, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів .

Виявлено 43 факти незаконного обігу вогнепальної зброї.

Майнові злочини (крадіжки, розбійні напади, пограбування, шахрайства) як і раніше становить основну частку в структурі злочинності.

Основним видом майнових посягань є:

— крадіжки чужого майна, кількість яких зросла до 927 злочинів. Предметом крадіжок є мобільні телефони, гроші, прикраси, речі, апаратура;

— шахрайства, кількість яких зросла до 220 шахрайств. Як правило вчиняються за допомогою мобільного зв’язку, а саме невідомі громадяни телефонують і пропонують людям перерахувати гроші для вирішення проблемної ситуації, у яку нібито потрапили родичі або знайомі (ДТП, знаходження у лікарні і т.п.), або представляються працівниками банків і розповідають про те, що банківська картка заблокована і необхідно назвати номер картки і т.п.;

— пограбування, кількість яких зросла до 46 пограбувань;

Збільшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень вчинених у громадських місцях без врахування закритих за п.п.1,2,4,6 ч.1 ст. 284 КПК України до 1901.

Дільничними офіцерами поліції складено 1235 адміністративних протоколів (КоАП) за порушення громадянами адміністративного законодавства України, із них 348 за ознаками ст. 178 КоАП України «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді».

З метою розкриття, зменшення кількості злочинів на території обслуговування Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області працівники відділу поліції постійно взаємодіють із громадськістю та засобами масової інформації (далі — ЗМІ). Робота відділу поліції висвітлюється в місцевій газеті «Новый путь», на міському сайті м. Лисичанська «http://lis.gov.ua», офіційній сторінці «Поліція Лисичанська» «https://www.facebook.com/Поліція-Лисичанська», на сайті ГУНП України в Луганській області «https://lg.npu.gov.ua» та транслюється на місцевому телебаченні ТОВ «Акцент».

Так за період з 01.01.2016 по 31.12.2016 в ЗМІ було висвітлено 152 статті з наступних тематик: 8- безвісти зниклі неповнолітні; 1- розшук за скоєння кримінального правопорушення; 33- протидія вчинення шахрайств та обізнаності населення про найпоширеніші способи їх вчинення; 14- протидія незаконному обігу зброї; 96- розкриті резонансні злочини працівниками Лисичанського відділу поліції.

Керівництвом Лисичанського відділу поліції ( Черніков М.В.) проведено 24 зустрічі з трудовими колективами та громадськістю міста Лисичанська на предмет взаємодії і співпраці у питаннях правопорядку та захисту прав і свобод громадян.

Роздано громадянам та розміщено в публічних місцях 1800 інформаційних листів, щодо запобігання кримінальних правопорушень передбачених ст. 190 КК України «Шахрайство» та ст. 185 КК України «Крадіжка».

Керівникам підприємств розташованих на території обслуговування відділу поліції направлено 148 інформаційних листів з вказаної тематики.

Постійно проводяться заходи індивідуального попереджувального впливу з особами особисті характеристики яких об’єктивно можуть свідчити про можливість здійснення ними у майбутньому злочинного діяння (вчинення в минулому правопорушень та злочинів, аморальних вчинків; деформовані ціннісні орієнтації, неповна соціалізація особистості, низький рівень правосвідомості; наявність патологічних психічних порушень, що носять криміногенний характер; формування особистості в соціальному оточенні, що має неблагополучний характер — в неповній сім’ї, в умовах аморального і протиправного поводження батьків і близьких родичів тощо; несприятливі умови життя — погані матеріальні і житлові умови, негативний соціально-побутовий клімат і т. д.).

Питання ефективності заходів, які вживаються Лисичанським ВП ГУНП в Луганській області разом з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування для забезпечення публічної безпеки і порядку, дієвої протидії злочинності та правопорушенням, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави, завжди є першочерговими в діяльності відділу поліції.

Лисичанський відділ Головного управління Національної поліції в Луганській області