Купуючи, вимагай чек!

Суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв і тютюнових виробів, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах та інших закладах ресторанного господарства, є платниками акцизного податку, розмір якого складає 5% від вартості реалізованої продукції. Податок зараховується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів» касовий чек повинен містити розмір ставки акцизного податку та загальну суму акцизного податку за всіма зазначеними в чеку товарами.

Отже, в ціні кожної пляшки алкоголю чи пива, кожної пачки тютюнових виробів закладено 5% акцизного податку, який перераховується до бюджету міста і витрачається на ремонт доріг, тротуарів, благоустрій міста. Проте, деякі підприємці досить часто проводять розрахунки за продані товари без застосування реєстраторів розрахункових операцій, касовий чек не видають, і таким чином сплачені Вами 5% від вартості товару потрапляють не до місцевого бюджету, а залишаються у підприємця. Варто лише під час покупки алкогольних напоїв чи тютюнових виробів попросити продавця видати чек на проданий Вам підакцизний товар і Ваші кошти надійдуть у місцевий бюджет і будуть витрачені на покращення благоустрою міста: на нові ігрові та спортивні майданчики для дітей, ремонт доріг, додаткові лавочки на вулицях міста, озеленення, тощо. Це означає, що життя кожного мешканця міста стане більш зручним та комфортним.

Будьте свідомі - вимагайте, аби сплачені Вами податки працювали на Вас. Вимагайте чеки за оплачені Вами підакцизні товари.

Якщо Вам не видали чек, повідомте про цей факт за телефонами:

(06451)72420 - відділ розвитку споживчого ринку;

(0645)702080 - державна фіскальна служба;

102 - поліція.

Управління економіки Лисичанської міської ради