Щодо торгівлі новорічними ялинками у місті

Торгівля ялинками у місті Лисичанську почне здійснюватися з 16 грудня і триватиме до 31 грудня 2019 року включно.

З метою задоволення попиту населення у новорічних ялинках, впорядкування передноворічної виїзної торгівлі, рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 03.12.2019 № 611 були визначені місця для здійснення виїзної передноворічної торгівлі хвойними деревами на території міста. Всього для продажу ялинок перед новорічними святами, крім ринків, було визначено додатково 14 місць у різних мікрорайонах міста.

Підставою для здійснення виїзної торгівлі хвойними деревами у визначених місцях, крім територій ринків, є письмове погодження Лисичанської міської ради, що підтверджує згоду на розміщення об’єктів виїзної торгівлі за вказаною адресою. Здійснювати торгівлю ялинками в інших місцях заборонено.

За інформацією Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства роздрібна торгівля новорічними ялинками вважається законною при наявності на кожній новорічній ялинці самоклеючої етикетки або пластикової бирки. Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номера із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

При здійснені роздрібної торгівлі у пунктах виїзної торгівлі повинні бути товарно — транспортні накладні на новорічні ялинки з вказаними в них номерами етикеток або бирок та документи, що засвідчують якість та безпеку хвойних дерев ( акт фіто санітарної експертизи, паспорт радіаційної якості).

У разі торгівлі незаконно зрубленими ялинками або в місцях не визначених для торгівлі передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Шановні мешканці міста, пам’ятайте, не варто купувати ялинку в місцях стихійного продажу, невідомого походження, без відповідного маркування (самоклеючої етикетки або пластикової бирки), бо такі ялинки можуть містити в собі різноманітні речовини, які небезпечні для здоров’я людини.

Про факти незаконної торгівлі необхідно повідомляти органи Національної поліції за телефоном 102.

Відділ споживчого ринку Лисичанської міської ради