У Лисичанську відбулись заходи, присвячені 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС

З сумом і біллю ми згадуємо страшні події в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли світ здригнувся від страшної звістки про аварію на ЧАЕС. Цього року відзначається 30- та річниця Чорнобильської трагедії — це день, коли ми вшановуємо сміливість та самопожертву людей, які ліквідували наслідки жахливої аварії, не зважаючи на страшну загрозу особистому здоров’ю і життю.

До цієї скорботної дати в міському краєзнавчому музеї відбулась зустріч молоді міста з лисичанами-ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Дзвони Чорнобилю». На заході були присутні міський голова Сергій Шилін, заступник міського голови Ігор Ганьшин та керуючий справами виконавчого комітету Олександр Савченко.

Під час зустрічі лисичани-ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ділилися спогадами того часу та розповідали про наслідки Чорнобильської катастрофи. У продовж всього заходу демонструвався відеоряд, що висвітлює дану тему. Також у залі тематичних виставок оформлена виставка з фондів музею «Чорнобиль — скорбота пам’яті людської», де представлені фото, документи, грамоти, особисті речі, дозиметри, захисні костюми та інші речі лисичан — ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час заходу міський голова Сергій Шилін нагородив ліквідаторів нагрудним знаком «30-та річниця пам’яті Чорнобильської катастрофи» та подякував «чорнобильцям» за подвиг, здійснений ради нашого майбутнього і підкреслив важливість проведення подібних зустрічей у місті. Наприкінці зустрічі хвилиною мовчання згадали всіх, хто загинув у цій трагедії.

26 квітня в концертній залі Новодружеської ДШМ відбувся тематичний пам’ятний захід «Чорнобиль — біль України». Захід відвідали близько 100 чоловік, це учні школи, їх батьки та мешканці міста. Увагу присутніх було привернуто до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників, серед яких і ті, хто захистив світ від страшної біди не тільки ціною свого здоров’я, а й життя.

В ході заходу лунали вірші В. Стащука та І. Притика про «Мирний атом», який став для України і прилеглих земель найбільшою катастрофою.

Хвилиною мовчання згадали тих, хто перші закрили собою вогонь — це пожежний загін Володимира Правика та тих, хто першими опинилися на місцях, позначених смертю і болем — медпрацівників.

Під час проведення пам’ятного вечора, увазі аудиторії була представлена виставка робіт учнів відділу образотворчого мистецтва «Чорнобиль — довгий слід трагедії», яка діятиме у школі з 18 по 30 квітня.

Крім того, в закладах культури були проведені наступні урочисто-траурні заходи: в Лисичанському міському ПК відео-подорож «Пам’ять про пережите»; в Привільській ДШМ класна година «Дзвони Чорнобиля»; в Лисичанській ДШМ № 1 концерт-реквієм «Подвигу відважних присвячуємо»; в ПК ім. В.М. Сосюри тематичний вечір «Чорнобиль не має минулого» та відео інформ-досьє «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» в бібліотеці-філії для дітей № 10.

З метою вшанування всіх загиблих в цій страшній катастрофі всі заходи завершились хвилиною мовчання.

Відділ культури Лисичанської міської ради