У міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 12 березня, в Лисичанській міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

Серед питань порядку денного — відключення всіх об’єктів ЛКСП «Лисичанськводоканал» від електричної енергії з 9.00 13 березня 2020 року.

Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко повідомив, що відповідно до листа, отриманого 4 березня від ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», підприємство має намір знеструмити всі об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал», що призведе до неможливості здійснення водопостачання та водовідведення у містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.

Коментуючи ситуацію міський голова Сергій Шилін наголосив, що АТ «Укрпошта» затримує перерахування платежів за комунальні послуги, тим самим відтерміновує перерахунок коштів за електроенергію. Також очільник міста зазначив, що повне обмеження постачання електричної енергії ТОВ «ЛЕО» на об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал» є перепоною виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та загрозою епідемії інфекційних захворювань.

Враховуючи обговорення, члени комісії доручили Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ та ЛКСП «Лисичанськводоканал» підготувати та направити гарантійні листи на ТОВ «ЛЕО» про сплату заборгованості за розподіл електричної енергії.

Також під час засідання було розглянуто питання про недопущення виникнення надзвичайної ситуації на шахтах та закриття дитячих навчальних закладів «Колосок» і «Калинушка» ПАТ «Лисичанськвугілля» через припинення електропостачання.

Окреслюючи ситуацію головний інженер ПАТ «Лисичанськвугілля» Олексій Асєєв зазначив, що з 30 січня 2020 року припинено постачання електроенергії відокремленим підрозділам підприємства. Електропостачальником вказаних об’єктів є ТОВ «ЕНЕРА-СХІД», яке вимагає 100 % сплата заборгованості, що складає 0,6 млн. грн. З 5 лютого поточного року за несплату було практично повністю припинено електропостачання на вугледобувні підприємства, окрім об’єктів життєзабезпечення. Припинення електропостачання шахт призведе до екологічної та соціально-економічної катастрофи загальнодержавного масштабу, затоплення центральних водовідливів, а в подальшому — до незворотних наслідків, які унеможливлять відкачку води в майбутньому, що призведе до безповоротної втрати основних фондів на суму 1030,7 млн. грн.

Крім того, подібна ситуація веде до соціального катаклізму, оскільки 3500 робітників ПАТ залишаться без роботи, — підсумував Олексій Асєєв.

Що стосується закладів дошкільної освіти, то згідно попередження ТОВ «ЕНЕРА-СХІД», з 19 березня 2020 року буде припинено постачання електричної енергії, що приведе до закриття дитячих садочків ПАТ «Лисичанськвугілля».

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила доручити керівництву ПАТ «Лисичанськвугілля», Воєнізованому гірничорятувальному загону здійснити вичерпні заходи по недопущенню виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на шахтах через припинення електропостачання.

Керівництву ПАТ «Лисичанськвугілля» та відділу мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту Лисичанської міської ради доручили підготувати та направити листи до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, народних депутатів Юрія Бойко, Сергія Дунаєва, Сергія Шахова, Олександра Сухова щодо вирішення питання про надання державним шахтам статусу захищеного споживача електричної енергії.