День Соборності України - єднання сили й духу народу

22 січня в Україні відзначається День Соборності.

Цього дня у 1919 році на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Проголошення Соборності стало підґрунтям для новітнього українського державотворення та втілило в собі давню українську мрію про єдність, свободу і незалежність.

Також 22 січня, але вже у 1990 році, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій — «живий ланцюг». Люди, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Ця подія стала символом єдності східних і західних земель та знаком ушанування подій Української революції.

Сьогодні, в День Соборності, ми всі маємо пам’ятати шлях, який пройшов український народ від тих далеких часів — проголошення єдиної незалежної Української Народної Республіки до нової точки відліку історії сучасної Української державності — проголошення незалежності України, як суверенної, демократичної, соціальної, правової держави.

Це свято нагадування всім нам, що ми — це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.