У Лисичанську відбувся обласний меморіальний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

 Сьогодні, 27 січня, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Лисичанську відбувся обласний меморіальний захід.

Біля пам’ятного знаку жертвам єврейського населення, які загинули у місті під час Другої світової війни зібралися посадовці Луганської обласної державної адміністрації на чолі із заступницею голови Луганської ОДА Наталією Романенко, Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації на чолі з керівником Олександром Заїкою, правоохоронних органів, представники релігійних організацій іудейського віросповідання, міських відділень обласного благодійного фонду «Хесед Нер» міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне.

 

 Відкрив захід керівник Лисичанської міської ВЦА Олександр Заїка. Очільник громади нагадав присутнім, що у Лисичанську розстріл єврейського населення під час окупації проводився саме на цьому місті, де у 2013 році за ініціативи єврейської громади встановлено пам’ятник жертвам Голокосту. А також підкреслив, що це єдиний меморіал на території Луганської області.

«Уроки Голокосту мають бути для нас попередженням. Ми повинні згадувати про злочини минулого і не допустити їх повторення в майбутньому. Нехай мир та злагода завжди панують на нашій землі», - наголосив Олександр Сергійович.

Також під час заходу до присутніх звернулись керівник Сєверодонецького відділення благодійного фонду «Хейд Нер» Діана Головіна, яка закликала присутніх не буди байдужими та пам’ятати про страшний злочин, аби подібне ніколи не повторилося знову.

Учасники заходу вшанували пам’ять всіх невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку.

 Трагедія єврейського народу в роки Другої світової війни ‒ це скорботний урок для всього людства, застереження про небезпеку расизму, ненависті й нетерпимості, який завжди нагадуватиме про страшні наслідки одержимої ідеології, яку сповідували прихильники фашизму.

У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї житті забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які всіма способами намагалися їм допомогти, і нерідко платили за це своїм життям. Приєднуємося до загальної печалі й прагнемо співчувати болю та втраті, ім’я якої Голокост.

Будемо пам’ятати. Миру усім нам, наснаги та сил.