Єдиний квиток дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд та безкоштовний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті.

Скористатися пільгами та отримати єдиний квиток за встановленою формою, можуть діти, які виховуються у дитячих будинках або дитячих будинках сімейного типу, навчаються в школах-інтернатах, загальноосвітніх школах, професійних навчально-виховних чи вищих навчальних закладах. Ця послуга надається на підставі індивідуального рішення кожного органу місцевого самоврядування в межах території.

Подробнее...

Дитячі будинки сімейного типу, батьки-вихователі яких є ВПО, можуть отримати грошову допомогу на оренду житла

Про старт програми повідомила організація «СОС Дитячі Містечка», яка є багаторічним партнером Мінреінтеграції.

Допомога надається з метою забезпечення потреби ДБСТ у винаймі житла.

Її розмір залежить від кількості дітей, які влаштовані у ДБСТ, і становить не більше 22 372 гривень на місяць. Допомога виплачуватиметься до грудня 2024 року включно.

Хто може отримати грошову допомогу?

Подробнее...

Послуга раннього втручання

Раннє дитинство є визначальними для подальшого гармонійного розвитку дитини. Тому надзвичайно важливо не зволікати, а якнайшвидше розпочинати роботу з сім'ями, де виховують дітей з порушенням розвитку.

Ці сім'ї можуть відчувати тривогу щодо фізичного та психосоціального благополуччя своєї дитини чи переживати кризові ситуації.

У таких випадках сім'ям може бути надана комплексна підтримка у вигляді раннього втручання, спрямованого на забезпечення належного догляду та реабілітації дитини на початкових етапах.

Подробнее...

Аліментні у 2024 році: які суми виплачуються на дітей

Аліментні виплати є обов’язковою процедурою і стягуються з усіх видів доходу платника

Відповідно до частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Верховна Рада України 09 листопада 2023 року прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», яким збільшено прожитковий мінімум:

- на дітей до 6 років — 2 563 грн;

- на дітей від 6 до 18 років — 3 196 грн.

Тому з січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів становить:

Подробнее...

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких не сплачують аліменти

Одним з найважливіших обов’язків батьків є забезпечення матеріальної підтримки дитини для надання їй належного догляду, всебічного росту і розвитку. Способи виконання цього обов’язку батьками визначаються за домовленістю між ними або рішенням суду.

У випадку, якщо батьки ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або їх місце проживання/перебування наразі невідоме, їхні діти мають право на отримання тимчасової державної допомоги. Для цього варто звернутися до органу соціального захисту населення або ЦНАПу з необхідним пакетом документів.

Подробнее...

Як отримати "Пакунок малюка"?

Держава гарантує сім’ям із дітьми право на отримання спеціального «бейбі боксу» – одноразової натуральної допомоги, що містить необхідні предмети для фізіологічних та пізнавальних потреб малюка протягом перших місяців його життя.

Починаючи з 2024 року, уряд оптимізував вміст «Пакунку малюка», збільшивши кількість товарів, які користуються найбільшим попитом серед родин із новонародженими дітьми. Крім того, держава продовжує підтримувати батьків, які віддають перевагу грошовій компенсації вартості «пакунка».

Подробнее...

Запроваджена допомога на дітей, які залишились без батьківського піклування - "Дитина не одна"

З початку повномасштабної війни щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.

Щоб діти виховувалися у родинах, а не в інтернатах чи інших закладах, тому запроваджено новий вид соціальної допомоги для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дитину.

Допомога «Дитина не одна» призначається на дітей, які залишились без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Процес присвоєння дитині такого соціального статусу зазвичай займає до 6 місяців - ось на цей період і призначатиметься допомога.

Розмір виплати становить:

Подробнее...

Уряд ухвалив зміни, які допоможуть дітям-сиротам і дітям без батьківського піклування швидше потрапляти в родини

Усиновлення

- Родина зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду. Для тимчасового влаштування потрібно мати позитивний висновок про доцільність усиновлення й відповідність інтересам дитини й подати до суду заяву про усиновлення дитини.

- Термін дії довідки про навчання кандидатів збільшується до 24 місяців, а саму довідку видаватимуть протягом 5 робочих днів замість 10.

Подробнее...

Як батьки можуть допомогти своїм дітям після трагедії

В умовах воєнного стану важливо приділяти увагу психологічному стану дітей, особливо тих, хто зазнав втрати близької людини.

Часто діти та підлітки відчувають провину за те, що не запобігли трагедії або смерті, і у них можуть з’являтися думки про помсту.

Однак, більшість таких реакцій є нормальними після травматичної події, і з часом вплив цих симптомів знижується.

Батькам слід підтримувати дітей, залишаючись якомога спокійнішими, оскільки це безпосередньо впливає на їхній подальший емоційний стан та поведінку.

Подробнее...

Грошова допомога Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей від Лисичанської міської військової адміністрації

7 березня 2024 року відбулося чергове засідання комісії з надання одноразової грошової допомоги Захисникам і Захисницям України.

За результатами розгляду заяв та наданих документів, рішенням комісії 25 мешканцям Лисичанської громади, які беруть (брали) безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, призначена грошова допомога у розмірі 20 тисяч гривень.

Військовослужбовцям, які у період з 24.02.2022 отримали поранення (контузії, травми, каліцтва) пов’язані з захистом Батьківщини, надано допомогу у розмірі 25 тисяч гривень (15 особам).

Подробнее...

Родина, в якій любові вистачає на всіх, - саме цим є дитячий будинок сімейного типу

У одній такій родині зростає від п’яти прийомних дітей, а загалом може бути до десяти дітей разом з рідними.

Назва “ДБСТ” може створювати враження, що діти виховуються у справжньому дитбудинку, і стигматизувати їх. То, можливо, час називати ДБСТ великими прийомними сім’ями?

Лише торік в Україні стало на 80 таких сімей більше. А загалом їх 1299 — у них зростають близько 8930 дітей, які залишилися сиротами або без батьківського піклування.

Зібрали основні факти про ДБСТ:

Подробнее...