Як пройти повірку приладів обліку питної води

З 01.01.2016 року набув чинності Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Закон регулює відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності. Зокрема, Законом закріплено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Відповідно до положень частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка засобів обліку води, які є власністю фізичних осіб та результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб послуги водопостачання, проводиться підприємством, що надає послуги з водопостачання за рахунок тарифів на водопостачання та водовідведення.

 

Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт затвердженого Постановою КМУ № 474 від 08.07.2015 року.

З 11.10.2016 р. був введений в дію тариф на централізоване водопостачання та водовідведення та на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які включають витрати на проведення робіт, пов’язаних з періодичною повіркою, обслуговуванням засобів обліку холодної води, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж. Тому з 11.10.2016 р. ЛКСП «Лисичанськводоканал» проводить роботи пов’язані з періодичною повіркою, обслуговуванням засобів обліку холодної води, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж за власний рахунок.

Але у зв’язку з виникненням питань щодо оплати повірки лічильників води строк повірки яких закінчився до моменту встановлення підприємством нових тарифів, було направлено офіційний запит до НКРЕКП. Своєю відповіддю НКРЕКП не дало роз’яснення на всі питання з питання організації та проведення робіт з періодичної повірки засобів вимірювальної техніки, при цьому рекомендувало звернутися за додатковим роз’ясненням до Мінекономрозвитку України.

Станом на 01 грудня 2016 року відповіді не отримано.

У зв’язку з цим до остаточного врегулювання вищенаведеного питання ЛКСП «Лисичанськводоканал» проводить повірку за власний рахунок лише тих лічильників води строк повірки яких закінчився після 11.10.2016 р.

Управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ